»Ďakujeme, Slovensko!« Telo zavraždeného Henryho dopravil do vlasti vládny špeciál

1505

Telo tragicky zosnulého Henryho Acord († 36) bolo prevezené do jeho rodnej vlasti. Vládny špeciál pristál na letisku vo filipínskej Manile v utorok popoludní. Na prílet lietadla čakali na letisku desiatky ľudí.

Henry Acorda zomrel po tom, čo ho v centre Bratislavy napadol Juraj H. (28) z Dunajskej Stredy. Henry, ktorý pracoval v Bratislave pre IT spoločnosť, išiel v sobotu 26. mája poo Obchodnej ulici s dvomi kolegyňami, ktoré Juraj začal obťažovať.

Vrah si vyhliadol toho najmenšieho a najslabšieho ako svoju obeť

Henry sa svojich kolegýň zastal, kvôli čomu ho Juraj napadol. Zhodil ho na zem a začal do neho kopať. Brutálny útok natočila kamera. Henry ležal v bezvedomí päť dní v nemocnici. Nakoniec však vážnym zraneniam podľahol.

Bratislava nie je ľahostajná k smrti Filipínca Henryho.

V utorok popoludní sa vrátil späť do rodnej krajiny. Vládny špeciál pristál s jeho telom na letisku v Manile na Filipínach. Na letisku prílet očakávala veľa ľudí.

„Zatiaľ čo oni ďakovali Slovensku za pomoc, delegácia z ministerstva vnútra sa ospravedlňovala za spôsobenú bolesť. Jeden chlapec dokonca držal transparent s nápisom Ďakujem, Slovensko, ktorým ocenil podporu slovenskej verejnosti rodine zosnulého,“ informovala polícia na sociálnej sieti. Pohreb Henryho sa podľa informácií Pluska.sk uskutoční 23. júna v Heritage parku na predmestí Manily.