Dánsko konečne zakáže sex so zvieratami. Nevestinca pre zoofilov skončia

2956

vyhľadávajúcich tieto praktiky a v krajine sa vraj dokonca výrazne zvýšil počet nevestincov pre zoofilov.

„Rozhodol som, že zakážeme sex so zvieratami. Je to preto, že to predstavuje útok na zvieratá, ktoré prirodzene nemôžu dať na pohlavný styk súhlas,“ uviedol v pondelok dánsky minister poľnohospodárstva Dan Jörgensen. „Rovnako kazia povesť krajiny, keď povoľuje praktiku, ktorá je inde zakázaná,“ dodal.

Príslušný dodatok k zákonu o ochrane zvierat plánuje dánska vláda predložiť v budúcom roku. Doteraz väčšina poslancov dánskeho jednokomorového parlamentu zmenu zákona odmietala s tým, že súčasná legislatíva je dostatočná, keď zákon o ochrane zvierat zakazuje spôsobovať zvieratám bolesť, utrpenie, strach a ďalšie zlo. Teraz sa ale zdá, že Jörgensen získa pre svoj návrh väčšinovú podporu, píše dánsky denník Ekstra Bladet.

Medzinárodné spoločenstvo najnovšie začalo vyvíjať tlak na to, aby Dánsko vyriešilo tento nedostatok v legislatíve potom, čo bol v rámci televízneho dokumentárneho seriálu Vice odvysielaný diel na spomínané témy. Americký štáb hovoril ako s ľuďmi tvrdiacimi, že pri styku zvieratám neubližujú, tak s aktivistami bojujúcimi za práva zvierat. Nedávny prieskum verejnej mienky Gallupovho ústavu ukázal, že zákaz praktiky podporuje 76 percent Dánov.

 Sex so  zvieratami  

V Česku pohlavný styk so zvieratami nie je trestný, iba ak by sa preukázalo ich týranie. Sex so zvieratami je napríklad v Británii nelegálne už od od roku 1290, mnoho ďalších európskych krajín ako Francúzsko, Belgicko či Holandsko však túto prax zakázali až v posledných desiatich rokoch. Nórsko ju postavilo mimo zákon v roku 2011, Nemecko v roku 2012 a Švédsko v apríli 2014. Legálna zostáva naďalej potrebné vo Fínsku, v Maďarsku či Rumunsku.