Dávajte si pozor kto je váš spolubývajúci

623

Cudzinec, ktorý na vysokoškolskom internáte včera zranil spolubývajúceho, je už obvinený. Stíhajú ho za obzvlášť závažný zločin vraždy v štádiu pokusu.

Incident sa odohral na Akademickej ulici, na internáte, ktorý patrí Slovenskej poľnohospodárskej univerzite.

Zranený Richard sa najskôr ukryl na toalete.

„Asi o siedmej ráno v izbe na piatom poschodí napadol 22-ročný Ahmad svojho spiaceho 23-ročného spolubývajúceho a nožom mu spôsobil zranenia krku a chrbta,“ informovala policajná hovorkyňa Renáta Čuháková.

Študent údajne vypovedal, že keď sa prebudil, spolubývajúci nad ním stál s nepríčetným výrazom v tvári a v ruke držal nôž. Smeroval ním k jeho hlave. Hoci sa bránil, útočníkovi sa podarilo bodnúť ho do krku a spôsobil mu aj sečnú ranu na chrbte.

Zranenému študentovi sa podarilo dostať na toaletu, kde sa zamkol. Keď počul, že útočník telefonuje, pokúsil sa dostať na chodbu a k výťahom. „Podozrivý sa mu v tom snažil zabrániť. Prenasledovanému mužovi sa ale podarilo dostať sa na vrátnicu, odkiaľ privolali políciu a záchrannú službu,“ dodala Čuháková.

Cudzinec podľa nemenovaného zdroja z polície telefonoval bratovi do USA a predsedovi spolku, ktorý združuje Afgancov na Slovensku.

Policajná hliadka útočníka na mieste zadržala. Za obzvlášť závažný zločin mu hrozí väzenie na 15 až 20 rokov. Zraneného Richarda ošetrili v nitrianskej nemocnici a ešte v ten deň ho prepustili do domáceho liečenia.

Páchateľ vraj na polícii povedal, že nevie, prečo útočil. Keď po útoku zbadal na noži krv, mal ho okamžite odhodiť. „Zranenému sa ospravedlňoval a chcel mu pomôcť,“ povedal zdroj.

Psychický stav páchateľa by mal posúdiť znalec. Momentálne zostáva v policajnej cele, vyšetrovateľka dá podnet na jeho vzatie do väzby.

„Cudzinec, ktorý to urobil, študoval v prvom ročníku, predtým bol rok v Bratislave, kde sa učil po slovensky. Podľa mňa s ním predtým neboli problémy, učil sa dobre,“ tvrdil študent, ktoré sme zastihli, keď krátko po incidente vychádzal z internátu.

Podľa našich informácií je Afganec už vo štvrtom ročníku, v Nitre však študuje len prvý rok.