Talianska umelkyňa Adele na svojom Instagrame zverejnila video z dovolenky neďaleko jazera Logá Maggiore. Za obyčajnou nahrávkou sa však skrýva desivý príbeh. Vznikla totiž len pár minút predtým, než na rovnakej lanovke došlo k desivej tragédii, pri ktorej doteraz zahynulo 14 ľudí z kabínky, ktorá sa zrútila k zemi.

Stále neverí tomu, čo sa stalo. Umelkyňa z talianskeho mesta Cosenza Adele Ceraudo trávila dovolenku v oblasti okolo Lago Maggiore so svojím manželom. Rozhodnutie vyraziť uplynulú nedeľu na lanovku Stresa-Mottarone pre nich mohlo byť fatálne. Len pár minút potom, čo nasadli do kabínky, sa totiž iná zrútila, a to na rovnakej trase.

„Nastupovali sme okolo 10. Počas cesty hore sme ale nič necítili. Bol nádherný výhľad a ja som začala točiť video, ktoré som potom dala na sociálne siete,“ spomínala Adele pre denník Corriere Della Sera. Pravdepodobne počas natáčania došlo pritom k jednej z najväčších tragédií v histórii cestovania lanovkami.

Ste pripravení na lyžiarsku sezónu? Tak na takýto horor asi nie. V lyžiarskom areáli na lanovke sa zrazilo 5 kabíniek!

 14 ľudí  zomrelo 

V nedeľu dopoludnia cestovalo na vrcholok Mottarone v talianskych Alpách približne 25 osôb. Podľa dostupných informácií sa utrhlo nosné lano a kabína sa zrútila do strmého a zalesneného terénu. Stalo sa tak približne 300 metrov pred cieľovou stanicou vo výške 1492 metrov nad morom. Pri tragédii zomrelo doteraz 14 osôb vrátane troch malých detí.

Lanovka nielen na Chopok ale aj ponad Dunaj

„Cítim vďačnosť, ale zároveň mi doslova láme srdce to, čo sa tam stalo. Príbuzní vedeli, že sme v oblasti, a snažili sa nám dovolať, čo ale nešlo, pretože sme boli mimo a riešili sme tamojšiu šialenú situáciu. Boli sme v hroznom šoku, minulú noc som nezažmúril oko,“ doplnila žena, ktorá mala so svojím manželom veľké šťastie.

40 mŕtvych pri požiari v tuneli pod Mont-Blankom

Nehodu okrem približne 11 ďalších pasažierov prežilo aj päťročné dieťa, ktoré utrpelo rad zlomenín a poranenia lebky. Lekári museli pristúpiť k zložitej operácii a nevedia, či prežije. Pri tragédii údajne zomrela väčšina jeho príbuzných vrátane matky, otca a súrodencov.

 

Pozrite si tento príspevok na Instagrame

 

Príspevok, ktorý zdieľa Adele Ceraudo ArtiVista (@adeleceraudo)