Dievčatko si lekári pomýlili s divokým zvieraťom! 12 rokov ju otec zatváral do klietky

660

Je to už vyše 50 rokov, čo sa stal jeden z najdesivejších prípadov zneužívania. Otec svoju dcéru 12 rokov zatváral do klietky, vážila iba 26 kíl a v 13 rokoch nevedela hovoriť ani chodiť. Dievča dodnes označujú ako jednu z tzv. „vlčích detí“.

Genie sa narodila v roku 1957 a už od útleho veku ju jej psychopatický otec zatváral do klietky. Clark Wiley s manželkou splodil dokopy štyri deti, pričom za záhadných okolností dve zomreli. Okrem Genie prežil aj jej brat John, ktorý si z hrozných zážitkov odniesol celoživotné následky. Ako uvádza denník The Sun, psychopatom sa otec stal po smrti svojej matky, ktorá zomrela pri autonehode.

Nielenže otec Géniu od útleho veku zatváral do klietky, ale vyhrážal sa jej bitím, v úplnej tme ju viazal do zvieracej kazajky, k nočníku ak postieľke. Zakazoval jej vydávať akékoľvek zvuky a nechával dievča podvyživené. Mala iba 26 kíl a nebola schopná chodiť ani hovoriť.

Chlapca (†13) v bolestiach nechali zomierať v psej klietke!

Matka Genie, Irene Wileyová, trpela šedým zákalom a svojho manžela sa bála. K zvratu došlo v roku 1970, keď matka odviezla Géniu do nemocnice. Podľa ľudí, ktorí Géniu po viac ako desiatich rokov videli, za chôdze močila, slintala a pľuvala. Jej oči nedokázali zaostriť alebo udržať pohľad a jej končatiny neboli nikdy úplne natiahnuté, takže sa potácala so zdvihnutými rukami ako divoké zviera.

Dievčatko (11) zažilo horor, znásilnil ju muž vo vlčie maske

Obaja rodičia boli následne zatknutí a obvinení z týrania detí. Otec sa pred začatím súdneho konania zastrelil, matku z dôvodu postihnutia zraku zbavili obvinenia. Akonáhle sa dievča dostalo do starostlivosti doktorov, zistilo sa, že vo svojich 13 rokoch má kognitívne funkcie na úrovni jednoročného dieťaťa. S postupom času sa dievča naučila komunikovať, hrať sa, žuť, obliekať sa a užívať si hudbu. V testoch inteligencie si viedla veľmi dobre. Financovanie výskumu ale rýchlo vyschlo a Géniu premiestnili do pestúnskeho domova.

Matka držala dvoj a trojročné deti v klietke. Na záchrancov syčali a vrčali ako zvieratá

Posledné informácie o Genii opísal na jej oslave 27. narodenín novinár Russ Rymmer v 90. rokoch: „Bola to veľká, potácajúca sa žena s výrazom kravského nepochopenia. Vyzerala mizerne, zhrbená a zriedkakedy udržala očný kontakt. Bolo to srdcervúce.“ Ak Genie stále žije, mala by v súčasnosti zdržiavať sa na utajenom mieste v kalifornskej štátnej starostlivosti.