Vo Vancouveri bol vytvorený domček s drevenou konštrukciou a prefabrikovanými panelmi, ktoré je možné umiestniť aj do ťažko dostupných oblastí. Slúžiť môže ako rekreačná chatka, ale aj ako celoročné bývanie.
     Za projektom stojí spoločnosť Backcountry Hut Company, čo je odnož interdisciplinárny dizajnérskej firmy Leckie Studio. A jej cieľom je uľahčiť proces budovania domov s širokým využitím.

„Prototyp chatky bol vytvorený pre outdoorových nadšencov, alpské asociácie a outdoorové kluby,“ uviedol Michael Leckie, zakladateľ štúdia. „Backcountry Hut Company sa inšpirovala myšlienkou IKEA. Tento reťazec totiž poskytuje cenovo prijateľné a dobre navrhnuté produkty pre všetkých.“
Podobne ako pri nábytku švédskej spoločnosti, sú aj chaty dodávané v plochých krabiciach s jednotlivými kusmi, ktoré sa potom zmontujú podľa návodu priamo na mieste aj bez prítomnosti profesionálnych remeselníkov. Prefabrikovaná architektúra má niekoľko výhod – je cenovo dostupná a zanecháva minimálnu ekologickú stopu. Jednoduché domčeky majú dve poschodia, pričom na prízemí sa nachádzajú verejné priestory líšiace sa podľa individuálnych preferencií majiteľa. Spacie miestnosti sú umiestnené v druhom poschodí, do ktorého sa ide cez rebrík či schody. Strechu tvoria prefabrikované panely.
Domček sa ukotví pilóty do ručne vykopaných betónových dier, a tak nie je potrebné robiť nejaké základy, ako je tomu u klasických stavieb.

    „Zostava požaduje minimum práce a dizajn je modulárny a škálovateľný,“ vysvetlilo štúdio.
Chatky sú súčasťou dnešného trendu budovania malých a modulárnych obydlí. Hoci má kabína menšie rozmery, vnútorné priestory sú usporiadané tak, že sa v nich budete cítiť dobre a že ponúknu všetko, čo budete potrebovať.