Donbas Doneck je v Bratislave doma

374

I napriek minimálnej informácii o zápase prišlo 3 751 divákov. Na zápas s Levom Praha možno očakávať vyššiu návštevu.
Z postupu sa tešili aj slovenskí legionári v drese Donbassu obranca Peter Podhradský a brankár Ján Laco. Pre hráčov Dinamu Riga útočníkov Marcela Hossu a Marcela Haščáka sa klubová sezóna už skončila. Slovenskí hráči patrili k oporám svojich teamov
Marcel Hossa už z prvého útoku ohrozil Lacovú bránku, ale následne vylúčenie na 4 min. Bičevskisa výrazne ovplyvnilo duel. „Domáci“ Doneck využil štvorminútovú presilovku výborne. V 4. minúte nikým nekrytý Dadonov dorazil puk do siete – 1:0. Donbass ďalšie dve minúty v početnej presile nevyužil, no vypracoval si veľký tlak, ktorý krátko po jej uplynutí strelil druhý gól – 2:0. Presadil sa Fín Laine, ktorému medzi kruhy nabil Američan Wilson. V 10 min. bola prvá strela na Lacovu bránku. Dinamo potom vyrovnalo hru a v závere úvodnej časti sa dočkalo zníženia. Po pravej strane potiahol puk do pásma Bičevskis a Meija švihom umiestnil puk do ľavého horného rohu Lacovej bránky – 2:1.
Súperi predvádzali atraktívny a rýchly hokej okorenený peknými kombináciami aj po prestávke. Dinamo si zahralo dve presilovky a vypracovalo si niekoľko tutoviek, no slovenského brankára Donbassu sa mu pokoriť nepodarilo. Laco sa zapotil po akcii Hossu i strelách Haščáka a Robinsona, ale najviac práce mal v 36. minúte, keď sa výborne zorientoval v skrumáži pred svojou bránkou a súpera nepustil k dorážke a istému gólu. Hossa a Haščákom patrili k najlepším hráčom Rigy.

Jaaano Laco, znelo bratislavským štadiónom

Dinamo v záverečnej tretine stupňovalo svoj nápor, no bol to Doneck, kto skóroval. V 47. minúte sa opäť presadil Dadonov, ktorému nezištne prihral Jakuceňa. Riga sa márne snažila preniknúť cez pozornú defenzívu ukrajinského tímu a keď sa jej to aj podarilo, v bránke stále Laco, ktorému však pomohla aj žŕdka. V samom závere sa hostia nakoniec sami pripravili o možnosť zvrátiť priebeh zápasu, keď v krátkom slede išli na trestnú Ozolinš a Pujacs. Záverečná asi jeden a polminútová hra bez brankára už nič nezmenila.

7. zápas štvrťfinále Západnej konferencie play off KHL:

Donbass Doneck – Dinamo Riga 3:1 (2:1, 0:0, 1:0)

Góly: 4. Dadonov (Fedotenko, Jakuceňa), 7. Laine (Wilson), 47. Dadonov (Jakuceňa, Fedotenko) – 17. Meija (Bičevskis). Rozhodcovia: Zacharov, Olenin – Aľošin, Ivanov, vylúčení: 6:7, presilovky: 1:0, oslabenia: 0:0, 3751 divákov.

Donbass Doneck: Laco – Piganovič, Kolář, Wilson, Podhradský, Razin, Bartulis, Siľnickij – Kiiskinen, Wirtanen, Laine – Jakuceňa, Fedotenko, Dadonov – Kašpar, Robitaille, Kagarlickij – Zacharov, Varlamov, Torianik

Dinamo Riga: Sedláček – J. Redlihs, Ozolinš, Robinson, Pujacs, Sotnieks, K. Redlihs, Porejs – Bukarts, Szczechura, Darzinš – Niživijs, Džerinš, Hossa – Meija, Bičevskis, Cipulis – Haščák, Begovs, Sarkanis

/konečný stav série: 4:3, postúpil Doneck/

1. kolo Gagarinovho pohára (hralo sa na 4 víťazstvá):

ZÁPADNÁ KONFERENCIA – 7. zápas:

Dinamo Moskva – Lokomotiv Jaroslavľ 1:5 (0:2, 1:0, 0:3) – konečný výsledok série 3:4

Góly: 35. Komarov – 12. Černikov, 13. Platt, 41. Koňkov, 56. Koňkov, 60. Averin

Štvrťfinále Pohára nádeje KHL – tretí zápas (hrá sa na 3 víťazstvá):

Severstaľ Čerepovec – Viťaz Podoľsk 2:3 po predĺžení (0:2, 1:0, 1:0 – 0:1) – stav série 2:1

Góly: 36. Kazakovcev, 57. Nikoncev – 3. Mamin, 10. CIBÁK, 62. Koroľjuk (CIBÁK)

Atlant Mytišči – Dinamo Minsk 1:2 po predĺžení (0:0, 1:0, 0:1 – 0:1) – konečný výsledok série 0:3

Góly: 27. Dorofejev – 59. SUROVÝ (LINTNER), 68. Zacharov