Peklo na zemi zažila dvadsaťročná žena čo sa stala obeťou obchodníkov s ľuďmi, ktorí ju vylákali do Veľkej Británie, kde bola nútená poskytovať sexuálne služby. Ženu musela každý deň obslúžiť až 30 zákazníkov, pričom všetky zarobené peniaze bola nútená odovzdať svojim trýzniteľom. Celkovo si tak prišli na 56tisíc Eur.

Celý príbeh začal, keď detektívi bývalého Útvaru pre odhaľovanie organizovaného zločinu (ÚOOZ) získali v roku 2011 od nemenovanej mimovládne organizácie správu o mladej žene, ktorá mala údajne odcestovať v roku 2010 do Veľkej Británie so svojím známym, ktorý ju kontaktoval na sociálnej sieti a ponúkol jej prácu, údajne v rodine. Podľa mimovládnej organizácie sa ale stala obeťou obchodníkov s ľuďmi.

Dvadsaťročná žena bolo hneď po svojom príchode do Veľkej Británie násilím prinútená k sexu za peniaze vtedy štyridsaťtriročnou Češkou a jej o rok mladším krajanom. Práve ten ženu úplne ovládal a fyzicky aj psychicky ju týral.

 Predali ju za  3000 euro 

Žena prišla o svoje osobné doklady, nemohla sa voľne pohybovať a nemala žiadne peniaze. Každý deň musela obslúžiť až 30 zákazníkov, pričom všetky zarobené peniaze bola nútená odovzdávať svojim trýzniteľom.

V nasledujúcom roku odviezla skupina ženu na cudzie doklady do Írska a tu ju predala za 3000 euro. V Írskej republike potom musela vykonávať prostitúciu formou escort servisu. V tom čase sa o mladú ženu ale začala zaujímať tamojšia polícia. Žena sa však bála s políciou spolupracovať a z obavy o život poprela, že by v Anglicku bola nedobrovoľne. Až po ďalších snahách polície žena všetko priznala, bola prevezená späť do Českej republiky, kde bola zaradená do Programu na podporu obetí obchodovania s ľuďmi.

 Väzenie v rozmedzí  6,5 až 9 rokov 

Českí detektívi začali prípad s krycím názvom BAGO vyšetrovať v spolupráci s britskými a írskymi kolegami. Až v roku 2013 sa policajtom podarilo nazhromaždiť dostatok dôkazov a štvorčlennú skupinu obžalovať. V roku 2017 troch z nich poslal súd do väzenia s trestom v rozmedzí šesť a pol až deväť rokov. Štvrtý obžalovaný vyviazol s trojročnou podmienkou, informovala Národná centrála proti organizovanému zločinu.