Dve unesené sestričky sa podarilo nájsť po 31 rokoch od ich zmiznutia

2265

Dve sestričky unesené v roku 1985 boli konečne nájdené! Vtedy štvorročnú Kimberly a desaťmesačného Kelly uniesla ich matka potom, čo zistila, že ju jej manžel podvádza.

Elaine Yates zbalila 26. augusta 1985 svoje dve dcérky – Kimberly (4) a Kelly (10 mesiacov) – a utiekla s nimi z ich domova v meste Warwick na Rhode Islande. Šesťdesiatdeväťročná žena bola teraz vypátraná na opačnej strane Spojených štátov amerických – v texaskom Houstone.

Žena žila pod pseudonymom „Liana Lynn Waldberg“ a polícia ju vypátrala vďaka anonymnému tipu. Jej dve dcéry, teraz vo veku 35 a 32 rokov, boli tiež vypátrané. Obe už majú svoje rodiny a neprajú si, aby bola ich identita zverejnená.

Otec unesených detí Russell Yates

Po dievčatkách celú dobu pátral ich otec Russell Yates. „Vždy som sníval o tomto dni. A teraz dúfam, že sa mi ozvú,“ povedal denníku Providence Journal. Svojej bývalej manželke nepraje, aby išla do kriminálu. „Nikomu to nepomôže. Chcem len vidieť svoje deti,“ dodal.

Elaine a Russell sa zoznámili na strednej škole a boli manželia 5 rokov rokov, keď Elaine svojmu mužovi prišla na nevery, a keď ho s tým konfrontovala, Russell ju udrel. Žena potom z domu utiekla, keď bol v práci. Russell získal na súde o tri mesiace neskôr opatrovníctvo, pretože Elaine sa nedostavila na súd. V roku 1996 boli formálne rozvedení