Futbal: Španieli v Kostarike takmer kapitulovali znovu, Casillas už s rekordom

312

Po tom, čo v piatok vo Wembley prehrali s Anglickom 0:1, v kostarickom hlavnom meste San Jose prehrávali s domácimi po 90. minútach 1:2, no kanonier FC Barcelona im napokon vytiahol tŕň z päty v nadstavenom čase.
Prekvapivo už do prestávky išiel outsider do dvojgólového vedenia, keď sa presadili Randall Brenes v 31. a Joel Campbell v 42. minúte. Po obrátkach favorit už zobral opraty stretnutia do vlastných rúk, ale pri jeho veľkej prevahe na ďalšie gólové momenty si bolo treba počkať až do záveru – 7 minút pred koncom ukrojil z manka David Silva a Villa hlavičkou v nadstavenom čase odmietol dať dôvod na radosť z pamätnej výhry domácim.
Iker Casillas stanovil nový rekord v reprezentačných štartoch pre Španielsko, ale jeho v poradí 127. vystúpenie bolo poznačené dvoma inkasovanými gólmi, v druhom polčase ho už nahradil medzi tromi žrďami Victor Valdes. Na druhej strane ihriska sa vyznamenal viacerými svetovými zákrokmi domáci brankár Keilor Navas.
„Boli schopní podniknúť protiútoky, ktoré boli nebezpečné. Nemožno podceniť žiaden národný tím, pretože ako vidíte, môžu nás dostať do úzkych,“ konštatoval po zápase tréner majstrov sveta Vicente del Bosque. „V prvom polčase sme nehrali tak, ako si predstavujeme a súper bol lepší. Pozitívom je reakcia tímu na nepriaznivý výsledkový vývoj,“ pridal sa so sumarizovaním diania Andres Iniesta.