Futbal: Weiss ml. zavelil gólom k obratu vo štvrťfinále Španielskeho pohára

522

Slovenský reprezentačný krídelník v 85. minúte znížil na 1:2, aby napokon papierový favorit zvíťazil 3:2.
Ešte päť minút pred koncom vyhrávali v Barcelone hostia 2:0, ale potom slovenský krídelník zužitkoval výkop brankára Kika Casillu, keď po rýchlom brejku obišiel gólmana hostí a skóroval do odkrytej bránky. Domácich tento moment nakopol. Už o necelé dve minúty neskôr vyrovnal Rui Fonte a víťazný zásah obstaral po defenzívnej „hrúbke“ hostí Joan Verdu.
Espaňol Barcelona je štvornásobným víťazom Španielskeho pohára, ale naposledy sa zo zisku tejto trofeje tešil v roku 2006. Štvrťfinálová odveta je na programe 24. januára na severe Pyrenejského polostrova. Tím Mirandes na ceste do štvrťfinále vyradil napríklad aj Villarreal a Racing Santander, v prípade postup do ďalšej fázy sa stretne s jedným dvojice tímom Athletic Bilbao – Real Mallorca.