HC Slovan má za sebou skvelý víkend

886

Na ľade favorizovaného Torpeda Nižnij Novgorod, účastníka play off získal 3 body, za výhru v riadnom čase. Na ľade Viťaz Podolsk po nájazdoch získali 2 body.

Piatok 24.1.2014

Skvelý výkon a plný bodový zisk!

HC SLOVAN Bratislava podal na ľade favorizovaného Torpeda Nižnij Novgorod skvelý výkon a domácich zdolal 3:2!

Torpedo Nižnij Novgorod – HC SLOVAN Bratislava 2:3 (0:1, 2:2, 0:0)
Góly: 28. Wolski (Salminen, Valentenko), 31. Skačkov (Krasnoslobodcev, Valentenko) – 17. Miklík (Ölvecký), 25. Bartovič (Miklík), 35. Hudáček (Radivojevič, Šatan)

Zostavy:
Torpedo: Kasutin – Hietanen, Chomickij, Valentenko, Bernackij, Denisov, Grigoriev, Belochvostikov, Tverdochlebov – Salminen, Immonen, Wolski – Krasnoslobodcev, Galuzin, Skačkov – Kulemin, M. Potapov, Liudučin – Žarkov, Badiukov, Dvurečenskij
HC SLOVAN Bratislava: Janus – Škoula, Štajnoch, Mihálik, Sigalet, J. Brejčák, Mojžíš, Luža, Daňo – Hudáček, Radivojevič, Šatan – Bartovič (C), J. Mikúš, Miklík – Ölvecký (A), Bližňák (A), Kukumberg – T. Mikúš, Šťastný, Bakoš

Domáci mali od prvého vhadzovania viac z hry, no bol to paradoxne Slovan, ktorý sa dostal do prvej veľkej šance. Vo vlastnom oslabení prepadol Novgorod v obrane a od gólu zachránil domácich pri brejku dva na jedna a dobrej strele Bartoviča brankár Kasutin. Slovanisti výborne bránili stredné pásmo a svoju obrannú modrú, Nižnij Novgorod do žiadnych veľkých šancí v úvodnej desať minutovke nepúšťali. Kasutin zachránil Torpedo aj v 11. minúte, keď to zblízka skúšal Kukumberg. Janus musel zasahovať prvýkrát po strelách fínskeho dua Salminen – Immonen. V 17. minúte sa dobre hrajúci Slovan dočkal vedúceho gólu – Ölvecký našiel pri avizovanom vylúčení Miklíka a ten bekhendom otvoril skóre – 0:1.
Slovanu sa vydaril aj začiatok druhého dejstva. Najskôr sme sa ubránili presilovej hre domácich a následne z brejku našiel Miklík perfektne Bartoviča, ktorý prekonal druhýkrát Kasutina – 0:2. Domáci napokon našli recept na prekonanie Janusa až zásluhou Wolskeho v samom závere presilovky o dvoch hráčov 1:2. Už o dve minúty neskôr zamkli domáci Slovan v obrannom pásme čoho výsledkom bol vyrovnávajúci gól Skačkova. Vedenie Torpeda netrvalo dlho. V 35. minúte poslal Radivojevič milimetrový pas na Hudáčka, ktorý úplne osamotený strelil tretí gól Slovana – 2:3. Dve minúty pred koncom sa po chybe domácej obrany rútil sám na Kasutina Miklík, Michelovi ale nevyšlo zakončenie.
Tretia tretina bola poznačená kúskovaním hry a niekoľkými nepresnosťami, Slovanu však takýto priebeh hry pri jednogólovom vedení vyhovoval. V 44. minúte ušiel obrane Hudáček, mohol ešte prihávať Šatanovi, no rozhodol sa pre strelu, ktorá minula bránu domácich. Slovanisti výborne hrozili z brejkov, Kasutina vystrašil strelou švihom Miklík. Domáci boli s pribúdajúcimi minútami nervóznejší, za protesty obdržal dvakrát desať minút – trest do konca zápasu Galuzin. Slovan v závere výbornou obrannou hrou a s prispením troškou šťastia ubránil presillovú hru domácich a ukončil sedem zápasovú víťaznú seriu Torpeda.
Rostislav Čada: Videli sme rýchly a dramatický zápas, v ktorom sme hrali veľmi dobre v obrane. V hre päť na päť sme domácim povolili minimum šancí. Torpedo sa presadilo len v presilových hrách, ktoré ich vrátili do zápasu. Aj my sme rozhodili zápas tretím gólom v presilovke.

Nedeľa 26.1.2014

Bojovnosťou odolali tlaku domácich a získali 2 body

Hokejisti HC SLOVAN Bratislava dokázali na tripe bodovať aj v treťom zápase. Viťaz Podolsk sme zdolali 2:1 po nájazdoch.

Viťaz Podolsk – HC SLOVAN Bratislava 1:2sn (0:0, 0:1, 1:0, 0:0, 0:1)
Góly: 46. Ivanov (Kokšarov, Koroľov) – 35. Bakoš (J. Brejčák, Šťastný), rozhod. nájazd Šatan

Zostavy:
Viťaz: Backlund – Porseland, Berďukov, Seleznjov, Golovkov, Rozin, Mezei, Korovkin, Kudinov – Soloduchin, Šitikov, Cibák – Afinogenov, Ziazov, Makejev – Koroľov, Kousal, Ivanov – Vasiliev, Šackij, Kudinov

Slovan sa už po štyroch minútach musel brániť presilovej hre po faule Brejčáka. V početnej výhode vytiahol najskôr Jaro Janus skvelý zákrok pri veľkej šanci Afinogenova a o pár sekúnd vychytal aj dorážku Golovkova. Domáci tlačili aj v hre päť na päť, do hrude nášho gólmana napálil puk Ivanov, Janus zneškodnil aj pokus Kousala. Viťaz mal síce územnú prevahu aj v ďalších minútach, no do vyložených šancí ho dobre brániaci Slovanisti nepúšťali. V 18. minúte vynikol Janus azda pri najväčšj šanci domácich, keď si poradil so zblízka strieľajúcim Koroľovom.
Bez práce nezostal Janus ani na začiatku druhého dejstva. V tretej minúte vytesnil betónom strelu Ziazova a o minútu neskôr ramenom vytlačil gólovú šancu Koroľova. V prvej väčšej šanci Slovana bol v 27. minúte Šatan, ktorého bekhend tesne minul Backlundovu bránu. Viťaz bol opäť blízko strelenia gólu po faule Kukumberga, no v presilovke pri Makajevovej strele opäť vynikol Janus. Slovan sa v druhej tretine ubránil aj presilovej hre o dvoch hráčov. V 35. minúte nabil Šťastný Brejčákovi, Backlund jeho strelu len vyrazil a najlepšie sa v priestore pred bránou zorientoval Bakoš, ktorý otvoril skóre – 0:1.
Slovan sa prvej presilovky dočkal v 42. minúte, naši hráči s ňou ale nenaložili ideálne a Viťaz sa s prehľadom ubránil. Domácim sa podarilo vyrovnať v 45. minúte, keď strieľaná prihrávkou trafil Koroľov korčulu Ivanova a od nej doskackal puk do siete – 1:1. Vyrovnávajúcim gólom sa zrýchlilo aj tempo hry, druhý gól mohol pridať štvrtý útok, ale Šťastný namiesto strely zvolil ešte prihrávku na Bakoša, ktorý na puk už nedosiahol. Šance Slovana zostali nevyužité aj v presilovke šesť minút pred koncom riadneho hracieho času. Keďže Šatan s Hudáčkom neuspeli ani v úniku dva na jedna v Podolsku sa muselo predlžovať.
V ňom bol Slovan lepším tímom, no Backlunda neprekonal Miklík ani Bartovič, a tak o tom kto získa druhý bod museli rozhodnúť samostatné nájazdy. O víťazstve Slovana rozhodli gólmi v nájazdoch Bartovič, Šatan a Štajnoch Slovan tiež podržal Janus – ten zlikvidoval dva nájazdy Viťaza.
Rostislav Čada: V prvej tretine sme nemali dostatočný pohyb, čo bolo výsledkom dvoch predošlých ťažkých zápasov. Napriek tomu sa nám podarilo odolať tlaku domácich bojovnosťou a správnou hernou disciplínou. V druhej tretine sme vyrovnali hru a výsledkom bol vedúci gól. Výsledok sme mohli udržať, no domácim sa podarilo vo vyrovnanej tretej tretine vyrovnať. Boli sme však presvedčiví v trestných strieľaniach a preto odvážame dva body.