HC Slovan nestačil na favorita. Avangard Omsk bol nad ich sily

1679
Slovanisti v súboji s Avangard Omsk nezopakovali dobrý výkon s predošlých troch domácich zápasov  a tak si nepripísali ani jeden bod do tabuľky.

Opäť nastúpili proti sebe dvaja kvalitní českí brankári

Semionov po návrate z trestnej lavičky dáva druhý gól hostí
Neuveriteľný začiatok zápasu. Hostia mali vylúčeného hráča už v 36 sekunde. Na ich hre to nebolo badať, že hrajú oslabený. Hra bola prvých 15 min prvej tretiny absolútne v rukách hostí. V piatej minúte po učebnicovej akcii dal za Avangard Omsk Michejev prvý gól. Slovan sa miestami strácal a hostia boli stále nebezpečnejší. Slovan si v 6 min. vykoledoval prvé vylúčenie Šerbatova, čo zázrakom ubránil. V 10 min hostia hrajú oslabení, ale Slovanisti neohrozili brankára hostí ani jednou strelou. V 12 min dávajú hostia svoj druhý gól od korčule Semionova. V 15 min. sa naskytla šanca na obrat zápasu, Viedenský dáva kontaktný gól z druhej streli na bránku. V 16 min hostia si zahrali svoju druhú presilovku, ale už to nebol ten Avangard z prvej desaťminútovky.
Strely na bránku 6 : 11
Viedenský dáva kontaktný gól
Druhá tretina bola skúpa na góly ale štedrá na vylúčenia. Na strane hostí boli vylúčený dvaja hráči a na strane Slovana to boli traja hráči. Hokej bol stále zaujímavý a napätie o výsledok sa presunulo do tretej tretiny.
Strely na bránku v druhej tretine 7 : 11
Tesne vedľa
Tretia tretina začala vylúčením na obidvoch stranách po boxerskej vložke, v hre 4 proti 4 mali viac z hry domáci . Po návrate na ľad dáva Galimov po ukážkovej akcii tretí gól Avangardu Omsk a výhru spečatil v 50 minúte gólom na 1:4 Žukenov. Vylúčenie v 56 minúte Andreja Šťastného na päť minút + do konca zápasu pochovalo aj posledné nádeje na obrat v zápase.
Strely na bránku v tretej tretine 8 : 15
Mazanec: Už aby to skončilo
Belasých čaká v piatok o 19 hodine Neftechimik Nižnekamsk.

HC Slovan Bratislava – Avangard Omsk 1:4 (1:2, 0:0, 0:2)

Góly: 16. Viedenský (Ebert, Buchtele) – 5. Michejev (Meňšikov, Košelev), 13. Semionov (Košelev, Petersson), 46. Galimov (Fajzullin), 51. Žukenov (Martynov, Minejev)
Vylúčení: 7:6 na 2 min, navyše: 57. A. Šťastný (Slovan) 5+DKZ za napadnutie hlavy a krku, presilovky a oslabenia: 0:0, rozhodovali: Beľajev, Vasiliev – Zacharenkov, Majtak (všetci Rus.), 6628 divákov

Slovan: Mazanec (51. – 51. Štěpánek) – Meszároš, Barker, Ebert, T. Voráček, Taimi, Švarný, L. Kozák – L. Kašpar, Viedenský, Buchtele – Smoleňák, Colby Genoway, Řepík – T. Hrnka, J. Mikúš, Skalický – A. Šťastný, Sádecký, Ščerbatov
Omsk: Furch – Meňšikov, J. Medvedev, M. Berezin, Lisov, Minejev, Martynov, Nazarkin – Kugryšev, Fisenko, Perežogin – Michejev, Pianov, Košelev – Žukenov, Semionov, Petersson – Galimov, Stas, Fajzullin

O zápase po zápase:

Miloš Říha (tréner Slovana): „Náš tím som minule chválil, ale dnes nemám čo chváliť. Trápili sme sa až do konca duelu, nenašiel sa ani jeden hráč, ktorý by tomu vtisol niečo bojovnejšie. Omsk nemá až takú silu ako v minulosti, nechcem tým však znižovať kvalitu súpera. S Avangardom sa dá hrať, ale my sme dnes nehrali dobre. Ja tomu nerozumiem. Ešte v tretej tretine sa dalo hrať za stravu 1:2, Sádecký mal veľkú šancu na vyrovnanie, ale nedokážem si to vysvetliť. Ja si myslím, že súper nehral tak dobre, ale my sme mu dovolili. My sme hrali zle. Nabádali sme hráčov, že Omsk prehral dva zápasy za sebou a bude na nich tlak, čo sme mali využiť. Keby tu však v utorok hral ktokoľvek, tak by pôsobil takou istou ľahkosťou. Nechcem súpera uraziť, ale nemá takú silu, ako predtým. Dalo sa s nimi hrať, ale v hlavách sme mali niečo úplne iné. Už prvú presilovku sme zahrali zle a odvety sa to s nami viezlo. Od debaklu nás zachránil brankár Marek Mazanec,“

Andrej Skabelka (tréner Avangardu Omsk): „Predchádzajúci duel sme hrali zle a prehrali, ale v Bratislave to bolo lepšie, za čo chcem chlapcov pochváliť. Výkon chlapcov sa mi páčil. V Bratislave sa nám vždy hrá dobre a radi sem chodíme.“

Marek Viedenský (útočník Slovana): „Ťažko hodnotiť tento duel. Zaspali sme jeho začiatok a dostali dva góly. Všetci sme boli takí zaspatí. Druhú tretinu sme začali intenzívne, chceli sme to zvrátiť, tá bola za našej strany veľmi dobrá. Bohužiaľ, nepodarilo sa nám tam vyrovnať. V tretej súper pridal tretí gól a viezlo sa to. Problémom bolo, že sme nevyužili presilovky, boli z našej strany hrozné.“

Ivan Švarný (obranca Slovana): „Možno sme sa nejakým spôsobom uspokojili, že nám to v prvých dueloch padalo, no dnes to nevychádzalo. Sú aj také zápasy, no nemôžeme mať tak zlý štart. Musíme sa z takýchto súbojov poučiť.“