Fanúšik hladný po hokeji si prišiel na svoje. Zápas s Jokerit Helsinki si podržal napätie od prvého buly až do záverečných sekúnd, ani jedno mužstvo nemalo v úmysle dobrovoľne pustiť perie. Veď išlo o šesť bodový zápas.
m-20161115_203451
Prvá tretina začala s Meszárošovov chybnou prihrávkou už pri prvom dotyku s pukom priamo na hokejku súpera. Hostia už v prvej min ohrozili bránku Slovana s tromi strelami. Hra sa postupne vyrovnala a sľubovala vyrovnaný zápas. Dobrými akciami sa blysli Jeglič, Meszároš, Taffe, Cheechoo a vedúcim gólom Smoleňák v 12 min.
m-20161115_203456
Druhá tretina bola poznačená vylúčeniami na obidvoch stranách od 25 min do konca tretiny nehrali mužstvá kompletne. Jednu presilovku hostia využili už po uplynutí dvadsiatich sekúnd v 30 minúte na vyrovnávajúci gól z hokejky Huhtalu na 1:1. Slovan mohol ísť opäť do vedenia o dve minúty neskôr. Jeglič so Švarným sa dostali do prečíslenia dvaja na jedného, no Švárnemu sa bekhendom nepodarilo výborne chytajúceho brankára prekonať.
m-20161115_203435
Tretia tretina začala pre domácich smutne už v 41. minúte strelil gól Lotyšský hráč Jokeritu Helsinki Kulda. Tréner Říha si vyžiadal videozáznam a ten potvrdil, že šanca Jokeritu prišla po ofsajdovej pozícii a gól neuznali. V 45. minúte pálil z pravého kruhu Wirtanen a Brust sa musel poriadne natiahnuť. Hostia mali v týchto chvíľach viac z hry aj vďaka zbytočnému vylúčeniu Meszároša. Napätie sa v aréne dalo krájať. Jokerit sa usadil v pásme a vypracoval si niekoľko dobrých šancí, no proti bol vynikajúci Brust. Slovan si v záverečnej desaťminútovke zahral dve presilovky a v 58. minúte rozhodol o svojom triumfe, keď sa v druhej presadil Cheechoo – 2:1.
m-20161115_210416
Belasí sa najbližšie priaznivcom predstavia už vo štvrtok v domácom súboji s Dinamom Riga. Zápas sa začína o 17h.

Slovan Bratislava – Jokerit Helsinki 2:1 (1:0, 0:1, 1:0)

Góly: 12. Smoleňák (Cheechoo), 58. Cheechoo – 30. Huhtala (Jaakola, Pihlström). Rozhodovali: Gofman, Gusev – Goľak, Deďuľa, vylúčení: 9:8 na 2 min, navyše Genoway 10 min za nešportové správanie, presilovky: 1:1, oslabenia: 0:0, 10.055 divákov (vypredané).

Zostavy:
Slovan Bratislava: Brust – Meszároš, Novák, Švarný, Plastino, Ďaloga, Starosta, Bačík – Cheechoo, Taffe, Smoleňák – Jeglič, Chipchura, Hlinka – Valský, Kopecký, Musatov – Šťastný, Lušňák, Vopelka
Jokerit: Zapolski – Kulda, Genoway, Lauridsen, Jensen, Lajunen, Jaakola – O’Neill, Regin, Joensuu – Salminen, Niemi, Huhtala – Jormakka, Wirtanen, Pihlström – Anttila, Mäki, Marjamäki