Muž, ktorý sa päť týždňov skrýval pred spravodlivosťou v pustatine na Novom Zélande, si objednal vrtuľník, ktorým sa vo štvrtok nechal dopraviť na policajnej stanici. O kurióznom prípade informovala britská spravodajská stanica BBC.

Polícia po 32-ročnom Matthewovi Bryantovi vyhlásila pátranie, pretože muž čelí obvineniu z útoku s použitím zbrane, úmyselného ublíženia na tele a ďalších trestných činov. Ukrýval sa v oblasti Otago na Južnom ostrove neďaleko mestečka Waianakarua. Pobyt „uprostred ničoho“ si pochvaľuje, vraj veľa cvičil jogu.

Chytili francúzskeho »Kráľ útekov«, ktorému sa podarilo utiecť s pomocou vrtuľníka

Avšak sa rozhodol vydať polícii, pretože sa mu nepáčilo, že je označovaný za nebezpečného ostatným ľuďom. Pre cestu za spravodlivosťou si objednal vrtuľník a let zaplatil zo svojho. „Neboli na to použité peniaze daňových poplatníkov,“ uistil.

Podmienky Bryantovho zatknutia na polícii v Dunedin vyjednal jeho advokát Arthur Taylor, bývalý väzeň, ktorý je v súčasnosti podmienečne na slobode. Taylor vzal cestou svojho klienta na ustrice a šampanské. „Bolo to jeho prvé poriadne jedlo za celé týždne,“ povedal.

Bulharský lovec migrantov si na ne kúpil bojový vrtuľník, zbláznil sa?

Po príchode na policajnú stanicu Bryant s rúškom na tvári niekoľko minút čakal vo vstupnej hale, než ho príde policajt zatknúť. Všetko sa odohralo v pokoji a bez incidentov, uvádza BBC.