Hokej: Pašek predĺžil zmluvu s Košicami do roku 2013

512

Hokejový klub HC Košice sa dohodol na predlžení kontraktu s Dušanom Pašekom až do roku 2013 aj napriek tomu, že momentálne je 25-ročný útočník zranený.

„Dušan aj napriek zraneniu potvrdil, že patrí do nášho tímu a svojou hrou, prístupom a charakterom sa stal platným členom mužstva. Vzhľadom na tieto skutočnosti sme sa rozhodli predĺžiť s ním kontrakt až do roku 2013,“ citovala oficiálna klubová internetová stránka generálneho manažéra HC Košice Juraja Bakoša.

„Košice predstavujú klub na vysokej úrovni a disponujú špičkovými podmienkami. Cítim sa tu dobre a myslím si, že pre môj hokejový rast bude zotrvanie v špičkovom klube iba prospešné,“ uviedol Pašek, ktorý sa zotavuje po operácii kľúčnej kosti.

„V pondelok mi vyberali stehy a o štyri týždne ma čaká ďalšia kontrola. Tá ukáže, kedy pôjdu von aj drôty z ramena. Predbežne mi vraveli, že by sa tak malo stať o šesť až osem týždňov od operácie. Ostávam pozitívne naladený a verím, že tímu pomôžem ešte v tohtosezónnom play off. Skôr sa totiž do zápasovej praxe určite nedostanem,“ povedal na margo svojho súčasného stavu Pašek.

V aktuálnej sezóne nastrieľal Pašek v 31 zápasoch dvanásť gólov, ku ktorým pridal dve asistencie a osem plusových bodov. V súboji s Banskou Bystricou 23. novembra zaznamenal prvý hetrik v extraligovej kariére. O päť dní neskôr ale utrpel v súboji proti Popradu zranenie kľúčnej kosti, ktoré si vyžiadalo operáciu.