Hokej: \"Sedemnástka\" SR prehrala aj so Švajčiarmi a skončila v Rusku posledná

597

Už pred záverečnými dvoma zápasmi bolo jasné, že mladí slovenskí reprezentanti a ich švajčiarski rovesníci môžu zabojovať vo vzájomnom zápase len o 3. priečku. Úspešnejší bol Švajčiari apo triumfe 2:1 odsunuli družstvo SR 17 na posledné miesto.
Víťazom turnaja sa stali hokejisti USA, ktorí v divokom zápase plnom vylúčení zdolali hladko domácu „zbornú“ 5:0.

Turnaj štyroch krajín hokejistov do 17 rokov v Balašiche – nedeľa:

Slovensko „17“ – Švajčiarsko „17“ 1:2 (1:1, 0:1, 0:0)
Slováci sa ujali vedenia už v 3. minúte, ale v závere úvodnej tretiny sa Švajčiarom podarilo vyrovnať. Na začiatku druhej dvadsaťminútovky skóroval Jannick Rathgeb a ako sa ukázalo, bol to gól víťazný. Pokusy zverencov trénera Miroslava Miklošoviča stroskotávali na výbornom švajčiarskom brankárovi Timovi Grossnicklausovi, ktorého ocenili na záver turnaj poctou najlepšieho na tomto poste. Ďalšie trofeje najlepších – obranca, útočník a strelec – putovali do zámoria, čo len umocňuje kvality mladého výberu USA.

Rusko – USA 0:5 (0:3, 0:1, 0:1)

Konečné poradie: 1. USA 9 b., 2. Rusko 6, 3.Švajčiarskio 3, 4. Slovensko 0 b.