Hokej: Šupler koučom CSKA na 2+1, Fetisov tvrdí: \"Hovoríme rovnakým jazykom\"

398

Po úspešnom trojročnom koučovaní v lotyšskom Diname Riga tak svoje pôsobenie v Kontinentálnej hokejovej lige rozšíri o obzory jednej z najstarších tradícií klubového hokeja v Rusku. Zmluvu podpísal na dva roky s ročnou opciou. 
Šupler sa vedeniu lotyšského klubu v utorok poďakoval za ponuku na pokračovanie spolupráce i za dovtedajšiu dôveru a vyhlásil, že chce prijať novú výzvu. Medializované smerovanie do CSKA Moskva TASR nepotvrdil, ale ani nevyvrátil, dokonca pripustil možnosť angažmánu v konkurenčnom Spartaku Moskva: „Je to jeden z variantov. Posudzujem všetky možnosti, tých klubov je viac.
Prezident klubu Viačeslav Fetisov v tom čase už avizoval blížiacu sa tlačovú konferenciu s novým trénerom, napokon sa však informácie zoficiálnili ešte pred ňou. „Pred niekoľkými dňami som dostal ponuku viesť CSKA Moskva. Je to pre mňa veľká šanca a veľká česť. Rokovania sa diali elektronickou poštou, uviedol som moje predstavy o práci a hernom systéme. Včera som to dotiahol s pánom Fetisovom. Zmluva znie na dva roky s ročnou opciou. Nasledujúci týždeň priletím do Moskvy a začneme pracovať. Hlavnými otázkami, ktoré teraz musíme vyriešiť, sú realizačný tím a hráči. Nemusíme sa ponáhľať, chcem ísť krok za krokom. Vedenie mi dalo veľkú dôveru, nechcem však teraz vyslovovať veľké slová o zisku titulu. Najprv tu musíme vytvoriť tím,“ citovali Šuplera ruské médiá.
Fetisov netajil, že je s týmto kontraktom spokojný: „Podpis zmluvy s Júliusom Šuplerom už máme za sebou, prediskutovali sme si všetky podmienky. Bude novým trénerom armejcov v novej sezóne. Dlho sme rozmýšľali, kto povedie CSKA a dospeli sme k názoru, že Šupler je najvhodnejší kandidát na prácu s našimi hráčmi. S Júliusom sme si padli do noty, hovoríme podobnou rečou a rovnakým hokejovým jazykom. Debatovali sme o stratégii rozvoja klubu, je to skvelý profesionál. Teraz je ešte na dovolenke, ale čoskoro pricestuje do Moskvy a v najbližších dvoch týždňoch budeme mať tlačovú konferenciu, na ktorej oficiálne Júliusa Šuplera predstavíme ako nášho nového trénera.“