Hokej: Žilina odštartovala letnú prípravu doma, v júni na týždeň aj do V.Tatier

672

Odišli brankár Miroslav Hála, obrancovia Igor Bobček, Michal Horák, Slavomír Hriňa, David Turoň, Miroslav Sekáč, Vítězslav Škuta a útočníci Martin Gálik, Ivan Koložváry, Radoslav Kropáč, Vladimír Nemec, Ján Pleva, Vladimír Škoda a Petr Vala. Naopak zostali hráči s platnými zmluvami – brankár Miroslav Lipovský, obrancovia Tomáš Nádašdi, Martin Krčula a útočníci Michal Hreus, Róbert Krajči, ako aj Igor Rúfus, Michael Kolarz (obrancovia), Milan Drevenák, Martin Hájnik, Michal Kokavec, Miloš Palovčík a Matej Valášek (útočníci), u ktorých vedenie MsHK uplatnilo opciu.
      „Táto časť prípravy potrvá deväť týždňov až do 3. júla,“ informoval TASR športový a dočasne aj generálny manažér Roman Kontšek a dodal: „V týždni od 13. do 19. júna odcestuje mužstvo na prípravu do Vysokých Tatier, kde sa ich prechodným domov stane hotel FIS na Štrbskom Plese.“
      „Od 3. júla pôjdu hráči na dovolenky a po nich 26. júla by už mali vykorčuľovať na ľad, no je aj možnosť skoršieho štartu. Do prípravy sa zapojila necelá tridsiatka hráčov, medzi ktorými dostali príležitosť aj hráči z nášho juniorského tímu. Samozrejme, že počas týchto dní budeme pracovať aj na posilnení tímu s vytipovanými hráčmi,“ uviedol Roman Kontšek.