Hokejisti Slovana sa rozlúčili s fanúšikmi v poslednom domácom zápase víťazstvom

1220
Rozlúčka slovanistov s KHL

Zápas s Dynamom Minsk, v ktorom prehrávali po 13 minútach 0:2 otočili na 3:2

V prvej tretine otvoril skóre v 8 min. Teemu Pulkkinen a do dvojgólového vedenia poslali hostí v13 min. Maxim Parfejevec. Kontaktný gól Slovana po peknej kombinácii strelil v 16 min. Rudolf Červený, bol to zároveň jeho rozlúčkový gól v Slovane aj v KHL. Odchádza do švédskej ligy predĺžiť si sezónu.

V druhej tretine bol Slovan od úvodu lepší, a v 24. minúte vyrovnal Marek Sloboda na 2:2. V 27 min. okorenili zápas bitkou Klok s Blumom, v ktorej hráč Slovana zložil súpera na ľad.

V tretej tretine sa hralo od začiatku viac defenzívnejšie, ale v 46. minúte Jánošík z ľavej strany poslal puk na Enrotha, brankár hostí ho vyrazil pred seba a najlepší strelec domácich Taffe ho zasunul do siete, obrat bol dokonaný. Hráči si už udržali tesné vedenie.

„Belasí“ odohrajú zvyšné štyri zápasy ročníka na ľade súperov, postupne nastúpia proti CSKA Moskva (15. februára), Dynamu Riga (18. februára), Jokeritu Helsinki (20. februára) a HK Soči (22. februára).

Slovan Bratislava – Dynamo Minsk 3:2 (1:2, 1:0, 1:0)

Góly: 16. Červený (Sersen, Taffe), 24. Sloboda (Sukeľ, Grman), 47. Taffe (Jánošík, Sersen) – 8. Pulkkinen (Wiercioch), 13. Parfejevec (Drozdov). Rozhodovali: Kuľov, Vasiliev – Ivanov, Lazarev, vylúčení: 4:2 na 2 min., navyše Klok (Slovan) 5 min. a Blum (Minsk) 5+10 min. za bitku, presilovky: 1:0, oslabenia: 0:0, 5932 divákov.

Slovan Bratislava: Štěpánek – Sersen, Jánošík, Klok, Grman, Bačík, Švarný, Boldižár – Jeglič, Sukeľ, Liška – Červený, Taffe, Chipchura – Bailey, Buc, Sloboda – Baranov

Dynamo Minsk: Enroth – Chenkel, Lisovec, Wiercioch, Jevenko, Bokun, Blum, Znacharenko – Kogalev, Tereščenko, S. Kosticyn – Pulkkinen, Howden, Booth – Drozdov, Kovyršin, Parfejevec – Litvinov, Volkov, Kitarov