Talianskom hýbe škandál, ktorý môže zasadiť tvrdú ranu miestnemu cestovnému ruchu. Štvorica mužov, pravdepodobne zo severnej Afriky, tú na pláži v Rimini zbila poľského turistu do bezvedomia a jeho priateľke brutálne znásilnili. Teraz sa navyše ukázalo, že násilníci chceli poľskú turistku zrejme aj zavraždiť. Poľský pár vo veku 26 rokov bol napadnutý na pláži v Rimini v sobotu skoro ráno. Útočníci ženu znásilnili a muža zmlátili tak, že stratil vedomie. Obete boli tiež okradnuté. Poľský denník Super Express s odkazom na talianske zdroje povedal, že násilníci hodili turistov do mora a dúfali, že sa utopia a nebudú vypovedať proti nim. Dievčaťu sa však z posledných síl podarilo dostať späť na breh. Náhodne okolo idúca žena pomohla mladému páru.

„Mladú Poľku po brutálnych a opakovaných znásilneniach hodili násilníci omráčenú do mora. Tože sa neutopili, treba považovať za mimoriadne šťastie,“ uviedol poľský denník.

Turistka mieni spolupracovať s políciou. „Iste by som ich dokázala bez problémov identifikovať. Na ich tváre nikdy v živote nezabudnem,“ uviedla.

Talianska polícia je už údajnej štvorici násilníkov na stope. Podľa poľského denníka už pozná totožnosť dvoch páchateľov a disponuje menami približne dvadsiatich osôb, medzi ktorými by sa mali pravdepodobne nachádzať aj zvyšní dvaja.

Poľskú verejnosťou incident značne otriasol, silné slová znejú aj z politických kruhov. „Tí bastardi z Rimini by si zaslúžili trest smrti, hoci v tomto konkrétnom prípade by som tiež obnovil mučenia,“ nechal sa počuť poľský námestník ministra spravodlivosti Patrik Jaki. Poľsko takisto začalo vlastné vyšetrovanie prípadu a do Talianska poslalo svojich policajných expertov, ktorí majú pomáhať miestnym úradom.