Hrozný príbeh so šťastným koncom. Chlapca prisal vypúšťací odtok v bazéna. Pod vodou bol 9 minút…

1007

Drsný boj o záchranu života sa strhol v bazéne Avista Resort v North Myrtle Beach v Južnej Karolíne. Dvanásťročného chlapca tam prisal odtok, ktorý ho uväznil pod vodou. Dieťa malo šťastie, že tragédiu videli svedkovia, ktorí okamžite pribehli na pomoc.

Chlapec sa hral s kamarátom v bazéne. Hra sa však skončila tragicky, keď vypáčili ochrannú mrežu a chlapca prisal odtok vody, ktorý ho uväznil pod hladinou. Našťastie si to všimli ostatní návštevníci bazéna, ktorí okamžite pribehli na pomoc.

Odtok prisal chlapcovi nohu. Jeden z mužov, ktorí pribehli na záchranu, mu pod vodou začal dávať dýchanie z úst do úst, aby sa neutopil. Aj to pomohlo k chlapcovej záchrane. Spod vody sa ho podarilo ale dostať až po tom, čo na miesto prišli policajti.

Dieťa pod vodou bolo dlhšie ako deväť minút. Dramatickú udalosť prežilo, ale ďalšie detaily k jeho zdravotnému stavu nie sú známe. Je možné, že chlapec, ktorý je vysoký 132 cm a váži 35 kíl, bude mať trvale poškodený mozog.

Podobný prípad ako tento sa odohral pred dvoma rokmi u susedov v Čechách a libereckom bazéne. Štrnásťročný Adam vtedy počas hlúpej hry s kamarátmi uviazol v potrubí vodné atrakcie divoká rieka. Nikto bohužiaľ neprivolal pomoc a chlapec zomrel.