J. SLOTA: Súhlasíme s cirkvou v tom, že odsudzuje manželstvá homosexuálov

449

„Jednoznačne podporujeme prijatie ústavného zákona, ktorý by chránil rodinu ako niečo, čo je prioritné,“ dodal Slota. Obidve strany sa podľa neho zhodli na potrebe rovnocenného financovania štátnych, súkromných a cirkevných škôl a aj v názoroch na otázky zdravotníctva a sociálnych služieb.
      Stretnutie bolo súčasťou predvolebných rozhovorov KBS, ktoré pôvodne nechcela medializovať. Tak SNS, ako aj Strana maďarskej koalície, však verejnosť o rozhovoroch informovali. „Slovenská národná strana nemá dôvod sa schovávať, jedným zo základných pilierov SNS je aj kresťanský pilier,“ povedal Slota. Dodal, že napríklad rovnocenné financovanie cirkevných a štátnych škôl bolo agendou SNS aj v tomto volebnom období.
      „Toto stretnutie nebolo o tom, aby sme hodnotili, ale aby sme predložili to, čo pokladáme za dôležité,“ komentoval rozhovor s predsedom SNS bratislavský arcibiskup Stanislav Zvolenský. „Chceme prezentovať základné hodnoty, ktoré si želáme, aby boli presadzované v parlamente Slovenskej republiky,“ povedal na margo série stretnutí predstaviteľov cirkvi s vedeniami politických strán.