Každá šnúra má svoj koniec. Tá slovanistická zatiaľ ešte nie

991

Slovan odohral v sobotu s víťazom minulého ročníka KHL i napriek prehre výborný zápas vo výbornej diváckej kulise. V priebehu celého zápasu bol vyrovnaným súperom Kazane. Zatiaľ šnúra prehier pokračuje. Každá tretina priniesla po jednom góle.

V prvej tretine sa gólom v siedmej minúte zaskvel druhý útok hostí, keď po peknej akcii z prihrávky českého útočníka Jiřího Sekáča zakončoval Kanaďan Justin Azevedo. V 12 minúte pri vylúčení hráča hostí, roztočil Slovan nebezpečný tlak, ktorý pokračoval aj po navrátení vylúčeného hráča. Škoda, že to neprinieslo vyrovnávajúci gól. Na druhej strane sa peknými zákrokmi predviedol aj Jakub Štěpánek.
Pomer striel na bránku 9 : 7

Aj v druhej tretine predvádzali súperi vyrovnaný adrenalínový zápas, čo odmenili diváci výbornou atmosférou. Domáci mali šance v tejto časti hry na strelenie gólu aj pri troch vylúčeniach súpera. Vyrovnať sa im podarilo po uplynutí nevydarenej druhej presilovke. Pod gól sa podpísal druhý útok Slovana, ktorý ukážkovo vyšachoval obranu hosti a z pekných prihrávok Tomáša Hrnku a Ruda Červeného dal vyrovnávajúci gól Patrik Lamper.
Pomer striel na bránku v druhej tretine 7 : 7

Do tretej tretiny nastúpili domáci bez vylúčeného Baileyho. Vylúčeného v poslednej sekunde druhej tretiny. Kazaň túto šancu využila 41 minúte a 44 sekunde na strelenie víťazného gólu. Vyrovnať stav sa slovanistom už nepodarilo i napriek dobrej hre a v záverečných dvoch minútach aj hry bez brankára. Stav ostal nezmenený
Pomer striel na bránku v tretej tretine 9 : 7, spolu 25 : 27

HC Slovan Bratislava – Ak Bars Kazaň 1:2 (0:1, 1:0, 0:1)

Góly: 34. Lamper (Hrnka, Červený) – 7. Azevedo (Sekáč), 42. Jarulin (Markov, Galijev)
Rozhodcovia: Bukin, Ravodin – Ivanov, Černyšov, vylúčení: 2:6 na 2 min., presilovky: 0:1, oslabenia: 0:0, 7076 divákov

HC Slovan Bratislava: Štěpánek – Gelinas, Sersen, Grman, Klok, Jánošík, Meszároš, Bačik – Řepík, Taffe, Červený – Bailey, Sukeľ, Lunter – Lamper, Hrnka, Liška – Jeglič, Buc, Rau

Ak Bars Kazaň: Garipov – Markov, Jarulin, Postma, Pedan, Abrosimov, Batyršin – Galijev, Popov, Gluchov – Zaripov, Azevedo, Sekáč – Potapov, Michejev, Lukojanov – Klinkhammer, Svitov, Osnovin – Kara

O zápase po zápase

Vladimír Országh, tréner Slovana: „Odohrali sme dobrý zápas proti kvalitnému súperovi. Dali do hry srdce. Súper hral dobre v obrane a čakal na príležitosti. Tá prišla v jeho presilovke. Ďakujeme fanúšikom, ktorí ocenili, že sme prehrali so cťou.“ Zinetula Biľaletdinov, tréner Kazane: „Nebol to pre nás ľahký zápas, Slovan hral veľmi dobre. Ale my sme potrebovali vyhrať“

Tomáš Hrnka, útočník Slovana: „Nehrali sme zle, ale zasa nám ušli body. Škoda, že sme nevyužili naše šance, mali sme ich dosť. Ale verím, že nám zlepšený výkon pomôže do ďalších zápasov.“

Patrik Lamper, strelec jediného gólu Slovana v zápase: „Mali sme k dispozícii veľa presiloviek, ale nedokázali sme ich využiť. A tým pádom sme ani nemohli pomýšľať na víťazstvo.“