Klubový trest: hajlující futbalista Katidis nesmie hrať do konca sezóny

292

Národná futbalová federácia mu udelila za hajlovanie doživotný zákaz štartu v reprezentácii, klub AEK Atény, ktorého farby dvadsaťročný stredopoliar obhajuje, ho do konca sezóny vyradil z tímu.

„AEK sa rozhodlo vyradiť hráča zo zostavy do konca sezóny, a teda vyniesť ten najprísnejšiu trest, aký môže,“ upozornili predstavitelia klubu v oficiálnom vyhlásení.

Počas letnej prestávky vraj Katidis dostane šancu dokázať, že jeho správanie bolo len chvíľkovým skratom. Potom sa funkcionári rozhodnú, či talentovaný stredopoliar v kádri aténskeho tímu zostane.

Bývalý kapitán národného tímu do 19 rokov oslávil vztýčenou pravicou víťaznú bránku v sobotňajšom zápase gréckej ligy s Veríme (2:1). Od následných trestov ho neochránil ani ospravedlnenie.

V pondelok dokonca sám požiadal o to, aby ho vedenie AEK stiahlo z prvého mužstva a svoje správanie označil za neprijateľné. „Je mi hrozne kvôli tým, ktoré som sklamal svoju hlúposťou. Úplne chápem rozhodnutie Gréckej futbalovéj federácie, ktoré dlhujem veľkú ospravedlnenie,“ podotkol Katidis.