Košičania si vydreli postup

1236

Hoci sa štvrťfinálová séria play off extraligy napokon nevyvinula v ich prospech, za ponúknuté zápasové predstavenia sa rozhodne nemusia hanbiť. Majster musel siahnuť až na dno svojich síl, aby vôbec postúpil. Podľa útočníka Rastislava Konečného práve trpezlivosť obrala Piešťany o lepší výsledok.

Mysleli, že vyradia Košice

Piešťancom vôbec nevyšli posledné dva duely série, v ktorej boli Košiciam za stavu 2:2 viac ako vyrovnaným súperom. Najskôr utŕžili debakel 0:7 a následne sa strelecky nepresadili ani doma. Prehrami 0:3 a celkovo 2:4 na zápasy. Po dvoch štvrtých miestach z uplynulých rokov sa museli tentoraz uspokojiť s ôsmou priečkou.
„Po piatom zápase v Košiciach sme si začali myslieť, že ich skutočne môžeme vyradiť, a to bola chyba. Upustili sme od maličkostí, ktoré sme plnili predtým. Nepodarilo sa nám vrátiť sériu do Košíc, čo nás mrzí najmä kvôli skvelým fanúšikom. Siedmy zápas by bol otvorený. Hylák im zachytal super a bohužiaľ, my sme ho neprekonali,“ povedal po stretnutí Rastislav Konečný.
Outsider z Piešťan potrápil košického favorita určite viac ako sa čakalo. Dosiahol dve víťazstvá a ďaleko nebol ani od väčšieho prekvapenia. Zlom však nastal v posledných dueloch so série.

Brankára odvolali v polovici tretiny

„Zrejme by nikto nepovedal pred sériou, že máme šancu vyhrať dva zápasy. Keď sa na to pozriem spätne, dva v tomto prípade vôbec nie je niečo viac ako keby to bol len jeden víťazný duel. V úvodných štyroch stretnutiach sme si dokázali, že vieme hrať aj s takým topfavoritom, akým sú Košice. Ďalšie dva sme vyslovene pokazili,“ konštatoval Konečný.
Poslednou nádejou na zvrat utorňajšieho duelu ako aj celej série mala byť päťminútová presilovka pri vylúčení košického Petra Bartoša deväť minút pred koncom.
Tréner domácich Leo Gudas zvolil netradičný ťah, keď odvolal z bránky Martina Šúreka a za stavu 0:2 poslal do hry šiesteho korčuliara. Do prázdnej bránky však zvýšil na 0:3 Radovan Bondra.
Tréner Gudas dodal: „Mal som to pripravené dopredu, ak by sme sa dostali do straty a potrebovali by sme rýchlo dať kontaktný gól. Nevyšlo nám to, je to zhoda náhod, ale takéto rozhodnutia patria k hokeju.“

Oremus: Piešťany hrali výborne

Chválou na piešťanské výkony nešetril po šiestom dueli ani tréner súpera Peter Oremus. Ten sa od svojho nástupu do funkcie tešil spoločne s tímom z dvanásťzápasovej víťaznej série, menšia kríza však Košičanov zastihla v tom najmenej vhodnom čase.
„Séria s Piešťanmi bola veľmi dobrá. Sme radi za postup, stál nás dosť síl. Museli sme hrať zodpovedne, pretože súper hral veľmi dobre a kládol veľký odpor. Víťazstvo a postup si vážime. Piešťany hrali výborný hokej,“ nešetril chválou Oremus.

ŠHK 37 Piešťany – HC Košice 0:3 (0:0, 0:1, 0:2)

Góly: 25. Jenčík (Spilar, Bartoš), 49. Spilar (Štrbák), 53. Bondra (Macejko, Bartánus) v päťminútovom oslabení a powerplay domácich

Rozhodovali: Orolín, Müllner – Výleta, Junek, vylúčení: 5:3 navyše Bartoš (Košice) 5+DKZ za nebezpečnú hru so zvihnutou hokejkou, presilovky: 0:0, oslabenia: 0:1, 2531 divákov

Piešťany: Šúrek – Leppänen, Brňák, Škadra, Šedivý, Kotaška, Leško, Rais, Bučka – Haring, Peško, S. Petráš – Holovič, Pašek, Stupka – T. Klempa, Mišura, R. Konečný – F. Hudec, Vaculín, Románek

Košice: Hylák – Štrbák, E. Černák, Philipp, A. Jánošík, Macejko, Cebák, Šeda – Jenčík, P. Bartoš, Spilar – Sojčík, Hrnka, Kutálek – Lapšanský, Matúš Chovan, Bicek – M. Bartánus, Suja, R. Bondra – Hinďoš

/konečný stav série: 2:4/