Maddie zomrela v apartmáne rodičov,

tvrdí portugalský expert na kriminalitu

2596

Je to už takmer desať rokov, čo z portugalského letoviska Praia da Luz zmizla Madeleine McCann.

Dievčatko mala krátko pred svojimi štvrtými narodeninami, keď sa bez stopy vyparila z letného domčeka pre turistov, kde ju chvíľu bez dozoru nechali jej rodičia. Teraz prišiel sa šokujúcim vyhlásením portugalský expert na kriminalitu Moita Flores, ktorý tvrdí, že dievčatko už nežije.

Podľa neho totiž dievča zomrela priamo na mieste, kde spala. „Maddie zomrela v tom apartmáne, nemám o tom žiadne pochybnosti,“ vyhlásil Flores pre portugalská médiá. Muž má bohaté skúsenosti s kriminalitou z pozície výskumníka a spisovateľa.

Teóriu, že Maddie niekto uniesol oknom preč, je podľa neho nezmyselná. „Bolo by nemožné dostať sa von oknom s dieťaťom,“ povedal The Sun. Je podľa neho však pravdepodobné, že do jej zmiznutia môže byť zapletený miestny pracovník, po ktorom pátra polícia.
Rodičia Maddie sa k tvrdeniam Floresa nevyjadrili. „Kate a Gerry nebudú podporovať žiadne tieto špekulácie žiadnym komentárom,“ povedal ich hovorca Clarence Mitchell. Z tvrdení odborníka na kriminalitu však nadšenie vôbec nie sú.

„Neexistuje žiadny dôkaz, že zomrela v apartmáne alebo kdekoľvek inde. Kým neexistuje aspoň kúsok dôkazu, rodičia veria, že ich dcéra je stále nažive. Táto osoba sa prezentuje ako expert na kriminalitu, a znovu len opakuje staršie tvrdenie, “ povedal zdroj z okolia rodiny McCannových.