Ruský mafiánsky kmotor bol nemilosrdne popravený zrovna, keď oslavoval svoje prepustenie z basy. Alexander Zhestokov († 39) zomrel v bare po tom, čo ho maskovaný vrah niekoľkokrát strelil do chrbta. Napadnutý nemal šancu prežiť. Celý incident zachytila ​​priemyselná kamera.

Sáša Zhestokov zrovna slávil svoje prepustenie z väzenia, kde si odpykal trest za podvod a vydieranie. Na svedomí toho ale mala údajná hlava neslávne známeho gangu Zapsibovskie zo Sibíru viac. Nikto zo svedkov sa však na súde proti nemu nechcel postaviť kvôli strachu.

Vrah zastihol Zhestokova nepripraveného na oslave, kde sa svojimi komplicmi holdoval alkoholu a hlasno sa bavil, keď všetci slávili jeho prepustenie. Maskovaný čiernou mikinou s kapucňou a slnečnými okuliarmi pristúpil ku krstnému otcovi zozadu a šesťkrát do neho vystrelil.

Nikto zo Zhestokových kumpánov v šoku a prekvapenia nezasiahol a vrah potom zmizol nevedno kam. Saša priebehu pár okamihov vydýchol naposledy. Polícia teraz vypočúva všetkých svedkov a pátra po strelcovi.

 Jeho zbraň sa na mieste činu  nenašla 

„Polícia teraz lokalizuje svedkov a skúma ich väzby na obeť. Vyšetrovatelia zvažujú najrôznejšie verzie vraždy vrátane kriminálnej spojitosti s obeťou,“ povedal podľa Daily Mailu hovorca polície. Vrchným vyšetrovateľom prípadu sa stal na vlastnú žiadosť major-generál Igor Ivanov.

Prípad vyvolal v Rusku veľký nepokoj, pretože je Zhestokov známou postavou kriminálnej scény. Médiá navyše hovorí o vzrastajúcej kriminalite, ktorú páchajú organizované mafiánske gangy. Vyzerá to, že krviprelievanie len tak neskončí.