„Mala som románik s väzenkyňou“ hovorí Amanda Knoxová o svojom pobyt v talianskej base

1324

Amanda Knoxová (29) si v Taliansku užila románik za mrežami! Američanka tam strávila skoro štyri roky vo väzení za vraždu spolubývajúcej Meredith Kercherovej. V roku 2011 ju ale súd obvinenia zbavil a Amanda sa vrátila do vlasti.

Amanda Knoxová bola v Taliansku odsúdená za vraždu spolubývajúcej Meredith Kercherovej († 21), ktorá bola v roku 2007 nájdená v ich byte s prerezaným hrdlom, množstvom bodných rán a podliatin. Podľa vyšetrovateľov spolu s priateľom Talianom Raffaelom Sollecitoom a drogovým dílerom Rudym Guédéom ženu zavraždili po požití väčšieho množstva alkoholu a drog pri násilných sexuálnych orgiách. Neskôr potom kriminalisti tvrdili, že Amanda Knoxová spolubývajúca zavraždila pri hádke.

Amanda Knoxová pri návrate do USA

Američanka strávila v talianskom väzení takmer štyri roky. Pre server Broadly teraz opísala, ako si za mrežami užila aj krátky románik s väzenkyňou menom „Leny“. „Hneď som si ju všimla: drobná, s bruchom a krátkymi tmavými vlasmi,“ opísala ju Amanda.

Ženy sa spolu dali do reči a skamarátili sa. „Potom vedľa mňa behala ako šteniatko, keď som druhý deň vyrazila na ihrisko, a tak to bolo aj deň potom a nakoniec každý deň,“ uviedla. „Takže som ju nechala, aby počúvala moje CD. Naučila som ju, ako hrať šach.“

Amanda uviedla, že intímne vzťahy medzi ženami vo väzení sú bežné, aj keď je väčšina z nich inak heterosexuálnych. Podľa Američanky sú „prechodne homosexuálne“. „Leny sa ma nemusela snažiť zviesť, možná chcela len rozptýliť svoju samotu,“ napísala Amanda.

Zavraždená Meredith Kercherová

Leny vraj Amandu presviedčala, aby s ňou nadviazala intímny vzťah a po nejakom čase ju dokonca pobozkala, čo Američanku „naštvalo a uviedlo do rozpakov“. „Povedala som Leny, že keď nie je schopná rešpektovať moje hranice, tak už nemôžeme byť priatelia,“ dodala.

Boli sme v názore na vinu zajedno, tvrdí sudca z prípadu Knoxovej

Amanda Knox bola oslobodená najprv v roku 2011 a potom znovu v roku 2015. Vo väzení nezostal ani jej niekdajší taliansky priateľ. Jediným odsúdeným v talianskom prípade vraždy britskej študentky Meredith Kercherovej je tak Rudy Guede, pôvodom z Pobrežia Slonoviny. Vo väzení si má odpykať 16 rokov.