Mäsiar tigrov z Berouskovho zooparku, organizoval lovy pre zámožných. Pytliak bez zbrojného preukazu

1471

V drevenej chatrči sa povaľovali mŕtvoly chránených zvierat, všade boli ich kosti a mäso. Okolo bola špina a neporiadok. Zápach bol neznesiteľný. V týchto podmienkach porcoval tigrov Miloš H., ktorý je obvinený v obludnej kauze masakier šeliem v zooparku Berouska. Muž, ktorý pracoval ako mäsiar a preparátor, má veľmi pochybnú minulosť. V podmienke skončil kvôli pytliactvu a nelegálnemu ozbrojovaniu. Pre zámožných tiež usporiadal lovy v zahraničí.

„Pozrite sa na ten kotol od krvi, v ňom to všetko varil. Celé noci sa tu v tej drevenej búde svietilo a dymilo sa z komínov. Mysleli sme, že vypcháva bežné zvieratá alebo že vo vnútri nejaká chová,“ povedal dôchodca zo Zbyňa. Do chatrče keď vtrhli colníci. Našli desiatky mŕtvych chránených zvierat v mrazničkách, tigrie kože i mŕtvolu tigra, ktorá bola na dotyk ešte teplá.

Polorozpadnutá dielňa stojí na malom dvore plnom rôzneho haraburdia, kotlov aj prepraviek spolu s domčekom, v ňom Miloš H. žil a ktorý opravoval. Keď fungovala na plné obrátky, mohol v nej obvinený variť pomocou jednoduchého vybavenia desiatky kíl tigrieho mäsa a kostí zároveň. Muž je pritom podľa denníka známa firma. Miloš H. zabíjanie zvierat vždy miloval a rád sa ním chválil.

Beštiálny biznis v českej ZOO! Tigrov varili 5 až 12 dní, preparátora chytili pri pitvaní

„Som na dovolenke v Grónsku. Ulovil som soba, pižmoňa severného, ​​polárne zajaca a líšky,“ chválil sa kamarátovi v septembri 2016. A poslal mu fotografie, ako sa usmieva nad zabitými zvieratami, ktorá ulovil pri grónskom mesta Kangerlussuaq. V roku 2014 bol loviť v Lotyšsku, zastrelil tetrova vo Švédsku a v Nórsku skolil losa, vykuchal ho a parožia priviazal na ruksak.

Bohatým poľovníkom organizoval lov v Austrálii, Kanade, Rusku, na Novom Zélande či v Tanzánii. Tam medzi rokmi 1993 až 1999 jazdil každoročne v čase loveckej sezóny do kempov a slúžil ako poslíček čakajúci na profesionálnu loveckú licenciu. „Po návrate v roku 2002 som založil cestovnú loveckú agentúru. Od roku 2004 ponúkam aj Kanadu vrátane lovu ľadového medveďa,  popisoval v letáku.

Otec obvineného svojho syna bráni. „Je to nezmysel a policajné búda. V dome bol mŕtvy tiger, ktorý zdochol. A keď si prečítate zákony, tiger je chránený ako živý exemplár, úhynom táto ochrana končí,“ vyhlásil. Obžaloba pritom tvrdí, že tigrie mäso dostával od Ľudovíta Berouska, majiteľa zooparku. Tretí obvinený je Vietnamec, ktorý mal potom mäso dopravovať Aziatom. Všetci traja skončili vo väzbe.