Mesiac po drsnom útoku, dievča spoznalo na ulici muža, ktorý ju chcel znásilniť

873

Presne mesiac po drsnom útoku na mladú ženu, ktorú sa v centre Brna pokúsil znásilniť neznámy útočník, dopadli lumpa brnenskí kriminalisti. Zaúradovala náhoda, dievča totiž chlipníka (35) spoznala na ulici!

„Okamžite odovzdala informáciu aj s popisom policajtom a tí podozrivého na ulici Milady Horákovej zadržali. Muž je teraz stíhaný väzobne,“ povedal policajt Petr Vala.
Dievčinu neznámy násilník oslovil v prvých dňoch nového roka v podvečerných hodinách na Křenovej ulici, keď sa vracala domov. Lenže na rozhovor nemala náladu a tak muža odmietla. Ten sa ale nenechal odradiť a nenápadne ju sledoval. A nakoniec zaútočil.

 Zaútočil zbabelo  zozadu 

„Akonáhle napadnutá vstúpila na chodbu domu, zbabelo zozadu zaútočil. Chlipníka ju silným úderom udrel do hlavy, a keď dievča spadla na zem, začal sa po nej liepať. Svoj chtíč útočník podporil tým, že jej začal dusiť,“ opísal Vala drsný atak voči bezbrannej žene.
Našťastie volanie o pomoc z chodby začuli susedia, pred ktorými sa dal násilník na útek. Vďaka pomerne presnému popisu zostavila polícia podobizeň muža vo veku 30 až 40 rokov, tmavej pleti, vysoký okolo 175 cm a plnoštíhle postavy. Mesiac potom prišla dokonalá „odplata“, keď ho spoznala priamo jeho obeť. Mužovi hrozí za znásilnenie až 5 rokov v base.

 Pomohli  susedia 

Našťastie volanie o pomoc z priechodu začuli susedia, pred ktorými sa dal násilník na útek. „Česky hovoriaci páchateľ bol vo veku 30 až 40 rokov, tmavej pleti, vysoký okolo 175 cm, plnoštíhlej postavy. Mal čierne neučesané vlasy, tmavé oči, menšie pusu, malé uši. Oblečený bol do modrej bundy, zrejme modrých špinavých džínsov a na nohách mal tenisky,“ popísal policajt hľadaného lotra.