Milenka ho znetvorila kyselinou. Mark ukončil svoj život na samovražednej klinike

821

Na Marka van Dongena († 29) zaútočila jeho priateľka v roku 2015. Chcel ju totiž opustiť kvôli inej žene. Namiesto toho, aby si zabalila svoje veci a dôstojne odišla, chrstla naňho kyselinu sírovú. Mark skončil paralyzovaný a znetvorený.

Vlani v januári si vzal život na samovražednej klinike. Útočníčku teraz súd poslal do väzenia na minimum 12 rokov. Marekov otec celú vec nesie veľmi ťažko.

Útočníčka dostala minimálny trest

Dvanásť rokov je podľa Markovho otca málo za to, čo žena mladému mužovi vykonala. Mark za ňou v roku 2015 prišiel do bytu, aby ukončil ich vzťah. Žena ho prehovorila, aby u nej strávil ešte jednu noc, čo sa mu stalo osudným. Keď zaspal len v spodnej bielizni, chrstla na neho pohár kyseliny.

Marka zasiahla najmä do tváre, popálený bol ale po celom tele. Prišiel o nohu, oko a ucho, navyše skončil paralyzovaný od krku dole.

Rozsah zranenia a znetvorenie pre neho bol neprekonateľný a Mark sa rozhodol ukončiť svoj život na samovražedné klinike v Belgicku.

Útočníčku teraz súd poslal na minimálne 12 rokov do väzenia, potom môže požiadať o prepustenie. Marekov otec bol síce rád, že sudca prijal všetky dôkazy a so ženou nemal zľutovanie ohľadom jej viny. Trest mu príde ale príliš zhovievavý. „My sme odsúdení na doživotie,“ vyhlásil. „Úplne nás to zničilo ako rodinu,“ dodal s tým, že dúfa, že si žena vo väzení zavarí a sudca ju neprepustí.

Posledné slová vedca († 104) pred smrťou. „Na čo čakáme ?!“