Mníšky, ktoré sa mali starať s láskou o 65 detí, ich namiesto toho mučili. Topili ich v záchodoch a pálili im ruky…

2788

Mali sa o ne starať a poskytnúť im aspoň náhradu domova, ktorý siroty nikdy nemali. Mníšky Sor Ines Perez a Rosa Elvira Trochez Joaqui sa ale ukázali ako sadistické mučiteľky. 65 detí, ktoré mali v starostlivosti v domove v kolumbijskom Popayan, týrali nechutným spôsobom.

Políciu zalarmovali susedia, ktorí počuli z domova detský plač a krik. Keď strážcovia zákona dorazili na miesto, zhrozili sa. Zistili totiž, že boli deti skutočne týrané, a to obzvlášť brutálnym spôsobom.

Sor Ines Perez a Rosa Elvira Trochez Joaqui boli vyšetrovateľmi obvinené z toho, že deťom pálili ruky a topili ich v záchodových misách, zatiaľ čo splachovali. Dievčatám navyše strihali dlhé vlasy.

Išlo o trest za akýkoľvek menší priestupok.

Mníšky boli obvinené zo závažného týranie, ku ktorému malo dochádzať v rokoch 2014 až 2017. Obe ale všetky obvinenia popierajú s tým, že sú fiktívne.

Vyšetrovanie tohto prípadu stále prebieha a obe mníšky sa budú musieť dostaviť pred súd. Detský domov, v ktorom pracujú, bol už raz kvôli sťažnostiam uzavretý, ale úrady ho znovu otvorili.