Len osemnásťročná Pákistánka Tasleem Rajh sa stala obeťou úkladnej vraždy. Tú spáchal jej vlastný starší brat Mubeen. Dôvod vraždy je šokujúci. Mladá moslimka sa potajomky vydala za kresťana a jej brat ju zastrelil, pretože to považoval za zahanbenie ich rodiny.
Láske nejde rozkazovať. To si myslela aj osemnásťročná Tasleem Rajh z Pakistanu, ktorá sa ako moslimka zamilovala do kresťanského chlapca. Jej rodičia jej zakázali sa s ním vídať, ale dievča sa aj napriek tomu za svojho milého vydala. To sa jej ale stalo osudným.

Mladá Tasleem sa stala jednou z mnohých obetí takzvaných vrážd zo cti, ku ktorým aj v dnešnej dobe stále dochádza prevažne medzi moslimami v indicko-pakistanskej oblasti. Sobáš s kresťanom je medzi miestnymi moslimami považovaný za veľkú hanbu pre celú rodinu dievčatá a jediná cesta, ako sa očistiť, je potom vzdorujúce dievča zabiť.

Tasleem v kuchyni ich domu zastrelil jej starší brat Mubeen. Ten ju mal najprv nútiť prisahať na Korán, že sa so svojím manželom už nikdy neuvidí. Keď sestra odmietla, vytiahol pištoľ a strelil ju do hlavy. Na súde vrah vyhlásil, že nemohol zniesť posmešné pohľady svojich kolegov z práce a že iba chránil povesť svojej rodiny.

Brat Mubeen

Za vraždou svojej dcéry stojí aj jej otec. Ten ju počas súdu označil za jediného vinníka rodinnej tragédie. „Môj syn robil, čo musel. Celá moja rodina je zničená vďaka tej hanebnej dievčine. Aj keď je mŕtva, tak moju povesť už nikto nenapraví,“ predniesol otec. (asi trocha choré to tam majú)

Otec v strede