MSF10-Futbal: Grécka tlač oslavuje Rehhagela

477

„Keď použiješ svoju futbalovú genialitu, privádzaš nás k historickým víťazstvám,“ napísal aténsky športový denník Golanews na Rehhagelovu adresu. Gréci zaznamenali vôbec prvé víťazstvo na svetovom šampionáte. Denník Ta Nea označil výhru za „Zmŕtvychvstanie národného tímu“ po úvodnej prehre 0:2 s Kórejskou republikou. „Áno, to bolo mužstvo,“ pochvalne uviedol denník, podľa ktorého sa Rehhagel správne vysporiadal s kritikou po prvom zápase.
      Podľa gréckeho rozhlasu už ani nie je dôležité, či tím postúpi ďalej, ale ako hral. „Dôležité je, ako sa hrá, ako včera hrali a aby tréner neexperimentoval s hráčmi, ktorí sú mimo formy,“ uviedol rozhlas. Denník Derbynews“ dokonca použil paralelu s ťažkou ekonomickou situáciou krajiny: „Toto mužstvo nepotrebuje žiadny medzinárodný záchranný fond. Výborný výkon, výborné prvé víťazstvo na MS.“
      Grékov čaká v poslednom kole základnej B-skupiny Argentína, kým Nigéria sa stretne s Južnou Kóreou. Všetky tri mužstvá ešte majú za istých okolností šancu na postup po boku Argentíny.