Muž v Kežmarku držal rukojemníčku, predtým zrejme zavraždil svojich rodičov

706

Slovenská polícia v noci na štvrtok zadržala muža, ktorý v Kežmarku na východnom Slovensku v supermarkete držal jednu ženu ako rukojemníčku. Podozrivý je aj z vraždy svojich rodičov, informovala polícia. Motív činu nie je známy.

Štyridsaťjedenročného obyvateľa Kežmarku kriminalisti podozrievajú, že najprv zavraždil svojich rodičov a následne sa presunul do blízkeho obchodného domu. Tam podľa tlačovej správy polície vzal ako rukojemníčku štyridsaťročnú ženu, ktorú ohrozoval nožom a zabarikádoval sa s ňou v sklade. Požadoval splnenie svojich požiadaviek, ktoré polícia nespresnila.

Rukojemnícka dráma! Ozbrojený muž zajal 30 rukojemníkov!

Polícia podľa svojho hovorcu Daniela Džobanika niekoľko hodín rokovala s mužom, ktorý potom ženu prepustil. Následne ho členovia elitnej policajnej jednotky zadržali.

Denník Pravda s odvolaním sa na svedka povedal, že rukojemníčka bola prevezená do nemocnice, vážnejšie zranenie vraj neutrpela. Policajti po príchode na miesto incidentu obchodný dom evakuovali. Podobné kriminálne prípady s braním rukojemníkov sú na u nás skôr ojedinelé.

Útočníci v belgickom Gente držali rukojemníkov, skončili v putách