Polícia v severnom Nemecku vyšetruje prípad týrania ženy, ktorú jej bývalý priateľ priviazal za auto, vláčil ju niekoľko sto metrov ulicou a takmer ju uťahal na smrť.

Dvadsaťosemročná žena skončila s vážne zranená v nemocnici, o desať rokov starší muž sa sám prihlásil na polícii. Podľa úradov sú obeť aj páchateľ Nemeci kurdského pôvodu.

Incident sa stal v nedeľu večer v dolnosaskom meste Hameln v severnom Nemecku. Pravdepodobný páchateľ sa po čine okamžite prihlásil polícií, uviedla v pondelok s odvolaním sa na štátne zastupiteľstvo agentúra DPA. O incidente píše napríklad nemecký portál Focus. Žena skončila v nemocnici s vážnymi zraneniami a zostáva v ohrození života.

Tridsaťosemročný muž priviazal o desať rokov mladšiu ženu za krk za ťažné zariadenie svojho auta a šmýkal ju ulicami mesta zhruba 250 metrov.

Náhodní svedkovia ju neskôr našli ležať na chodníku vo vážnom stave. Ženu previezol záchranný vrtuľník do blízkeho zdravotného strediska, kde podstúpila operáciu. Naďalej však zostáva v ohrození života.twitter-killing-01Krátko po čine sa polícii prihlásil muž z neďalekého mesta Bad Münder, údajne bývalý priateľ obete, ktorý sa k činu priznal. Motív polícia zatiaľ nepozná. „Predpokladáme ale, že išlo o zločin z vášne,“ uviedol hovorca polície Jens Petersen.

Odhryzla penis lupičovi! Chcel študentku okradnúť a znásilniť, no nevyplatilo sa mu to

Obeť aj pravdepodobný páchateľ sú podľa polície Nemci kurdského pôvodu a pochádzajú z rôznych klanov. Polícia z obavy pred pomstou príslušníkov rodiny obete na členoch rodiny pravdepodobného páchateľa prijali „ochranné opatrenia“, dodal Petersen.