Ako sérioví vrahovia sú známi väčšinou muži, ženy však dokážu byť rovnako kruté a zvrhlé ak nie viac. Vrahyňa z močiarov, zdravotná sestra zabíjajúca detských pacientov, žena, ktorá stiahla manžela z kože … tu je pätica tých, ktoré sa zapísali do dejín 20. storočia svojou beštialitou a túžbou zabíjať.

Dvaja Anjeli smrti z Bergen-Belsenu: beštiálna esesáčka Irma Greseová a Josef Kramer

Irma Greseová: šialená dozorkyňa

Sama seba videla ako zneuznanie filmovú hviezdu, ktorú ešte nestačili objaviť, v skutočnosti však bola obmedzenú ženou (nedokončila ani základné vzdelanie) s mimoriadne agresívnymi sklonmi. Niekoľko rokov po tom, čo vstúpila do pomocnej jednotky SS, sa stala vrchnou dozorkyňou v Osvienčime.

Tam mohla dať svoje mimoriadne agresivite voľný priechod. Podľa svedectva väzňov so sebou neustále nosila dve nabité pištole a pletený bičík, ktorým niekoľko ľudí ubila na smrť. Osobne poslala do plynovej komory niekoľko tisíc obetí a obrovské uspokojenie jej prinášala streľba na živý cieľ.

Týrala ich telesne aj duševne a medzi jej obľúbené metódy patrilo napríklad kopanie ťažkými okovanými topánkami, v ktorých sa každý deň prechádzala táborom. Po konci vojny bola odsúdená na smrť obesením.

Myra Hindleyová s milencom

Myra Hindleyová: vrahyňa z močiarov

Novinové titulky ju nazývali najnenávidenejšou ženou Británie. Spolu so svojím milencom bola zodpovedná za sexuálne zneužívanie, mučenie a následne vraždy niekoľkých detí v polovici 60. rokov. Hovorilo sa im vrahovia z močiarov.
Snúbenci brutálne zavraždili tri deti mladšie ako dvanásť rokov a dve dospievajúce vo veku šestnásť a sedemnásť. Telá zahrabávali do močiarov a často tam usporiadali pikniky a zhotovovali fotografie.

Usvedčujúcim dôkazom sa stala predovšetkým páska s nahraným krikom mučenej a znásilňovanej desaťročnej Lesley Ann Downeyovej tesne pred tým, než ju Myra Hindleyová uškrtila. Práve vďaka nej boli obaja vrahovia uznaní vinní vo všetkých bodoch obžaloby a odsúdení na doživotie. Myra Hindleyová zomrela v roku 2002 v nemocnici na pľúcnu infekciu. Mala šesťdesiat rokov. Ich príbeh uverejníme v najbližších dňoch.


Beverly Allittová: anjel smrti

Jedna z najznámejších masových vrahýň sa narodila roku 1968 a už v detstve bolo zrejmé, že to nie je normálne dieťa. Sama seba rada zväzovala, rezala sa a spôsobovala si ďalšie zranenia, kvôli ktorým bola niekoľkokrát hospitalizovaná. V neskoršom veku sa neustále dožadovala lekárskych ošetrení a operácií. Presvedčila napríklad lekára, aby jej odoperovali zdravé slepé črevo, potom sabotovala liečbu s tým, že túži po „poriadnych jazvách“.


Množili sa aj sťažnosti na jej agresívne správanie voči svojim rovesníkom. Steny svojej izby na ubytovni pomaľovali rozmazanými výkalmi a jej vtedajší priateľ neskôr vypovedal, že niekoľkokrát predstierala tehotenstvo i znásilnenie. Aj napriek varovným signálom, ktoré vypovedali mnohé o jej duševnom stave, sa stala zdravotnou sestrou a ošetrovateľkou a nastúpila na detské oddelenie v nemocnici v Lincolnshire.
Jej prvou obeťou sa tam stal sedemtýždňový Liam Taylor, ktorý bol prijatý do nemocnice s bronchitídou. Aj napriek banálnemu ochoreniu mal zástavu srdca. Rovnako ako svoje ďalšie obete Allittová Liama predávkovala inzulínom. Zabila štyri deti a piatim spôsobila doživotné následky. Všetky boli mladšie ako päť rokov.


Katherine Knightová: manželka kanibal

Prvá žena v austrálskej histórii, ktorá bola odsúdená na doživotie bez možnosti podmienečného prepustenia, sa správala zvláštne vo všetkých svojich vzťahoch. Bitky boli na dennom poriadku a časom sa uchyľovala aj k psychickému týraniu, jednému zo svojich partnerov napríklad zabila pred očami jeho obľúbeného psa.
Jej deviantné sklony vyvrcholili v roku 2005 po šesťročnom manželstve s Thomasom Priceom. Vzťah bol plný hádok a konfliktov, a keď jej začal manžel vyhrážať, že sa s ňou rozvedie a vyhodí ju z domu, rozhodla sa Knightová konať. Po vášnivom sexe ho ubodala tridsiatimi siedmimi ranami nožom, telo zavesila na mäsiarsky hák a stiahla z kože. Časti mŕtvoly potom osmažili na oleji a chcela ich so zeleninovou oblohou naservírovať deťom obete. Ešte než sa vrátili domov, sused, ktorý telo náhodou objavil, zavolal políciu. Ich príbeh uverejníme v najbližších dňoch.

Karla Homolka pri zatknutí a po prepustení v roku 2005

Karla Homolka: zamilovaná vrahyňa

Krásna, mimoriadne inteligentná, psychopatická. Tak by sa dala charakterizovať najväčšia kanadská sériová vrahyňa Karla Homolka. Dcéra českého emigranta sa ako sedemnásťročná bláznivo zamilovala do pohľadného účtovníka Paula Bernarda. Tento sexuálne zvrhlý muž si najprv pri svojich chúťkach vystačil so svojou partnerkou, ale postupom času začal mať chuť aj na ostatné dievčatá.
Karla sa mu snažila vyhovieť a najprv mu predhodila svoju najmladšiu sestru Tammy. Omámila ju veľkou dávkou sedatív a nechala Paula, aby si s ňou podľa ľubovôle užil. Tammy ale počas znásilnenia upadla do bezvedomia a udusila sa zvratkami.
Potom sa zvrhlá dvojica zamerala na ďalšie dospievajúce dievčatá. Uniesli, mučili, znásilnili a zavraždili minimálne ešte ďalšie dve ženy, telá rozštvrtili a zaliali do betónu. Karla Homolka nakoniec svojho manžela sama udala v nádeji, že si tým zníži trest. Prezentovala sa pred súdom ako obeť, ktorá bola prinútená spolupracovať na zrúdnych praktikách svojho manžela. Taktika jej vyšla a bola odsúdená iba na dvanásť rokov. Od roku 2005 je na slobode.