NBA: Čínsky obor Yao Ming po roku opäť na palubovke

635

Najvyšší hráč v celej NBA odohral v rámci predsezónneho prípravného zápasu proti Orlandu Magic iba prvé dve štvrtiny a celkovo strávil na palubovke 12 minút.
Pri prehre svojho tímu 88:97 zaznamenal Jao tri doskoky, jednu asistenciu, premenil tri trestné hody a v hre mal iba jediný strelecký pokus. V drese Orlanda si Dwight Howard pripísal na konto 19 bodov a 12 doskokov, jeho spoluhráč Vince Carter pridal ďalších 14 bodov. Howard, ktorý sa v súbojoch stretával práve s Jaom, nemal problém dostať sa cez 229-centimetrového obra a dosiahol cez neho 10 bodov.
Yao odohral približne polovicu z 24 minút, ktoré Rockets určili za jeho sezónny limit. Klub bude v priebehu ročníka konzultovať Jaov zdravotný stav s lekármi, ktorí dajú odpoveď na otázku, či bude schopný zvládnuť aj väčšie zaťaženie.
Tridsaťročného Číňana klub draftoval v roku 2002 z prvého miesta. Sedemnásobný účastník Zápasu hviezd má odvtedy priemer 19 bodov a 9 doskokov na zápas. Jao vybehol na ihrisko o čosi neskôr než jeho spoluhráči a okamžite si vyslúžil búrlivý aplauz obecenstva.