Neapol odmietol ponuku Juventusu za Hamšíka

1085

Médiá na Apeninskom polostrove v septembri minulého roka zverejnili informáciu, že pred začiatkom tejto sezóny sa Juventus opakovane snažila stiahnuť do Turína Hamšíka. Špekulácie neskôr potvrdil aj výkonný riaditeľ Juventusu Giuseppe Marotta.

„Juventus nám ponúkol 30 miliónov eur za Hamšíka, ale odmietol som, pretože som chcel realizovať sen, ktorý je stále možné premeniť na realitu,“ vyhlásil De Laurentiis podľa Corriere dello Sport.
Neapolu patrí po tridsiatich kolách Serie A 2015/2016 druhé miesto s trojbodovým mankom na lídra Juventus Turín. SSC získal posledné Scudetto v sezóne 1989/1990.

„Juventus predložil ponuku v auguste, nebolo ľahké ju odmietnuť. Financie sú veľmi dôležité pre chod každého klubu. Neapol má ročný obrat 120 miliónov eur. Ťažko sa môžeme porovnávať s klubmi, ako je Juventus, ktorý dosahuje príjmy 280 miliónov. V takýchto podmienkach je ťažké presvedčiť hráčov, aby zostali. V prípade Hamšíka, ale aj Higuaína sa nám to však podarilo,“ doplnil známy filmový producent.

Hamšík je hráčom Neapola od roku 2007, keď prestúpil z Brescie. Doteraz odohral za mužstvo SSC bezmála 400 duelov.