Nočnú moru každého rodiča si prežívajú mama a otec štrnásťročnej Viktorie Sokolovej, ktorá bola znásilnená a zavraždená v anglickom parku. Polícia z odporného činu obvinila 16-ročného chlapca. Pravdepodobný páchateľ aj zdrvení rodičia sa stali terčom nechutných urážok na internete.

Litovská rodáčka sa stratila v stredu 11. apríla. Jej telo objavili policajti o siedmej hodine ráno nasledujúceho dňa v parku v anglickom Wolverhamptonu. Štrnásťročná dievčina bola znásilnená a zavraždená a polícia z odporného činu viní ešte len 16-ročného chlapca, ktorý pre svoj nízky vek nemôže byť menovaný. Kriminalisti zadržali aj jeho o rok staršieho kamaráta, ktorý mu mal pri vražde pomáhať. Ten bol ale prepustený na kauciu.

Štrnásťročnú Viktóriu pred vraždou znásilnili! Polícia obvinila šestnásťročného chlapca

Ľudia na internete špekulujú nad identitou zadržaných chlapcov, ktorú polícia nechce zverejniť. Vyšetrovatelia poprosili, aby toho ľudia nechali. „Radi by sme poďakovali miestnej komunite za podporu a pripomenuli ľuďom, aby sa zdržali špekulácií a identifikovanie podozrivých na sociálnych médiách. Sme si vedomí niekoľkých výhražných a nepatričných príspevkov a toto nesprávne správanie na sociálnych sieťach môže ohroziť vyšetrovanie a životy nevinných ľudí,“ uviedla vyšetrovateľka Caroline Corfieldová.

Terčom »internetových hrdinov« nie sú ale len páchatelia, niektorí ľudia sa dokonca neštíti z tragédie viniť rodinu dievčatka. „Žiadame, aby ste prestali šíriť na sociálnych sieťach všetky tie klebety, veľmi nás to rozrušuje,“ poprosila rodina, ktorá je smrťou Viktorie zdrvená. „Nemôžeme uveriť, že nás v tak útlom veku opustila. Nikdy na teba nezabudne zlatíčko. Budeš žiť ďalej v našich srdciach a mysliach. Zbohom malý anjelik,“ dodali príbuzní.