Po bezgólovej prvej tretine sa v druhej gólmi nešetrilo. Ako prvý si v 22 minúte otvoril strelecký účet navrátilec do Slovana Žiga Jeglič za asistencie Kyle Chipchuru, Mária Luntera.

V 33 minúte využil Michal Řepík z krásnej prihrávky Jeffa Taffa presilovku a upravil stav na 0:2. Podobne využívajú aj domáci svoju presilovku, keď Fínski legionári sa postarali o zníženie na 1:2.

Dvadsaťsedem sekúnd pred koncom tretiny dáva Jeff Taffe gól súperom do šatne. Tretina končila lichotivým výsledkom pre Slovan 1:3

Vtretej tretine nechali hráči Slovana vyniknúť Jakubovi Štěpánkovi v bránke. Hráči urobili zopár nebezpečných chýb. Domáci mali viac z hry, boli rýchlejší a dôslednejší ako hostia, ktorí boli miestami až moc pasívny. Tretina bola poznačená viacerými vylúčeniami. V 57 minúte práve domáci využili presilovku 5 na 3 strelením kontaktného gólu. V posledných dvoch minútach Nižnekamsk stiahol brankára a hrá v šestici. Obrovský tlak domácich, ale Slovanisti ustáli.

Slovan si pripísal dva body do tabuľky na konte majú 22 bodov a v tabuľke Západnej konferencie im patrí desiata priečka.

Najbližšie sa Slovan predstaví v sobotu o 15:00 na ľade Torpeda Nižný Novgorod

Neftechimik Nižnekamsk – HC Slovan Bratislava 2:3 (0:0, 1:3, 1:0)

Góly: 39. Ruohomaa (Puustinen), 57. Polášek (Ruohomaa) – 22. Jeglič (Chipchura, Lunter), 33. Řepík (Taffe, Gelinas), 40. Taffe (Řepík, Červený)
Rozhodcovia: Gofman, Sidorenko – Zacharov, Otmachov (všetci Rus.), vylúčení: 6:6 na 2 min, navyše: Nättinen 5+DKZ za údery – Jánošík 5+DKZ za údery, presilovky: 2:1, oslabenia: 0:0, 4432 divákov

Neftechimik Nižnekamsk: Makarov – Timašov, Polášek, Bryncev, Volgin, Semjonov, Šaripzjanov, Ogurcov – Puustinen, Ruohomaa, Nättinen – Padakin, Nestrašil, Galimov – Porjadin, Kulikov, Chairullin – Zdunov, Jakimov, Šarifjanov

HC Slovan Bratislava: Štěpánek – Sersen, Gelinas, Meszároš, Grman, Jánošík, Klok, Švarný – Řepík, Taffe, Červený – Jeglič, Sukeľ, Lunter – Liška, Bailey, Rau – Hrnka, Chipchura, Sloboda