bez-nazvu-8
Oklieštený Slovan, hrajúci na dva skúsené útoky a jeden útok mladých, nezvládol záver tretej tretiny. Slovanistom sa nepodarilo dať víťazstvo ako darček trénerovi k narodeninám, hoci podali mimoriadne bojovný výkon.
bez-nazvu-28
V prevej tretine bol Slovan aktívnejší aj strelecký. Na obidvoch stranách sa zaskveli brankári aj ich zásluhou bol stav bez gólov. Škoda Slovan mal na hokejkách minimálne dva góly. Pomer striel na bránku v prvej tretine 6:16 pre hostí.
bez-nazvu-22
V druhej tretine získavali viac z hry domáci. Pri signalizovanom faule v 25 min. to využili pri hre so šiestimi korčuliarmi na strelenie vedúceho gólu ešte pred odpískaním faulu. Slovanistom sa nepodarilo v tejto časti hry vyrovnať z pekných šancí čo si vypracovali. Pomer striel na bránku v druhej tretine 11: 6 pre domácich.
bez-nazvu-vyrovnane-1-1
Vyrovnávajúci gól Mislava Rosandiča 1.1

V tretej tretine Slovan vyrovnal stav na 1:1 po peknej akcii mladého obrancu Rosandiča. Asistenciu si pripísal ďalší mladý hráč Samo Petráš. Radosť trvala necelú minútu a domáci išli znova do vedenia 2:1. Hra bola ešte stále vyrovnaná. V 50 min. nasledovali dve vylúčenia za sebou, Dinamo ich síce nevyužili ale zobrali Slovanistom veľa síl a čas na vyrovnanie. V 57 minúte sa podaril domácim dať rozhodujúci tretí gól. Slovan sa ešte pokúšal zvrátiť hru so šiestimi korčuliarmi. Dinamo Minsk power play belasých využíva na gólovú poistku. Pomer striel na bránku v tretej tretine 9:5 pre domácich

bez-nazvu-18

Dinamo Minsk – Slovan Bratislava 4:1 (0:0, 1:0, 3:1)

Góly: 25. Lisovec (Klinkhammer, Gotovec), 46. Materuchin (Chenkeľ, Komarov), 57. Kulakov (Pavlovič), 60. Klinkhammer – 45. Rosandič (Petráš)
Rozhodovali: Ansons, Odinš – Aľjošin, Nesterov, vylúčení: 2:3, presilovky a oslabenia: 0:0, 10.869 divákov
bez-nazvu-21
Dinamo Minsk: Scrivens – Gragnani, Korobov, Lisovec, Gotovec, Chenkeľ, Šinkevič, Bailen – Klinkhammer, Kovyršin, Materuchin – Stepanov, Komarov, Ellison – Kulakov, Drozd, Pavlovič – Ambrožejčik, Kitarov, Karaban
bez-nazvu-4
Slovan Bratislava: Brust – Kundrátek, Sersen, Švarný, Plastino, Bačik, Rosandič – Cheechoo, Chipchura, Hlinka – Jeglič, Lušňák, Kopecký – Petráš, Šiška, Vopelka

bez-nazvu-12

Hlas trénera:

Miloš Říha (tréner Slovana): „Blahoželám hráčom Minsku k víťazstvu. Tento zápas bol pre nás veľmi náročný. Utvorili sme si šance, ale nedotiahli sme ich do konca, dopustili sme sa chýb. Napriek tomu sa chlapci vzhľadom na našu situáciu držali hrdinsky. Nastúpiť nemohli štyria hráči. Som rád za každého, kto dnes vykorčuľoval na ľad. Môžem hovoriť o šťastí. Nepamätám si, že by mi súperov tím blahoželal k narodeninám na multimediálnej kocke a potom aj na tlačovej konferencii. Páčilo sa mi to. Dostal som tiež veľa esemesiek. Ďakujem.“