Gianluca Ardino (29), obchodník z Janova, išiel po Morandiho moste, keď došlo k jeho zrúteniu. Nastávajúci otec mal však šťastie a tragédiu prežil. Niekoľko hodín visel s vykĺbeným ramenom dvadsať metrov nad zemou! Podľa jeho priateľky Giulie Organo (28), ktorá je v ôsmom mesiaci tehotenstva, ho držala nažive myšlienka na ich dieťa.

Tragédia v Janove si vyžiadala už štyridsaťdva obetí. Záchranári stále prehľadávajú most a sčítavajú obete. Neuveriteľné šťastie mal Gianluca Ardino, janovský obchodník.

Ten išiel spolu so svojím kolegom práve po Morandiho moste vo svojej dodávke, keď sa zrútil viadukt a desiatky vozov padali zo štyridsiatich metrov! Ardino, ktorý má byť za jeden mesiac otcom, sa zachytil drôtu, čo mu zachránilo život.

Vodič zeleného nákladiaku sa stal symbolom janovskej tragédie

S vykĺbeným ramenom tam v bolestiach visel niekoľko hodín, než prišla záchrana. Doma na neho čakala priateľka Giulia Organo, ktorá hovorí, že ho nažive držala myšlienka na ich nenarodené dieťa. „Zázrak, nemôžem nájsť lepšie slová,“ povedala pre Ilmessaggero Giulia.

„Držal sa celé hodiny, aj keď mal vykĺbené rameno, pretože myslel na naše dieťa. Vďaka tomu našiel silu prežiť. Neviem si predstaviť, čím prechádzal. Nemám k tomu, čo sa stalo, čo dodať. Jediné, čo môžem povedať, je to, že myslím, že to bol zázrak. Môžeme ďakovať bohu,“ dodala. Jeho kolega nemal také šťastie a tragédiu neprežil.