NHL: Asistencie Handzuša a Meszároša, Budaj nechytal

607

Útočník Michal Handzuš pri prehre jeho San Jose na ľade Columbusu 3:6 zaznamenal jednu asistenciu, rovnako o jednu gólovú prihrávku si vylepšil štatistiky Andrej Meszároš pri výhre nad Winnipegom 5:4 po predĺžení.
Posledný tím profiligového pelotónu nastrieľal vôbec najvyšší počet gólov v prebiehajúcom ročníku, o čo sa výraznou mierou zaslúžil autor hetriku Jeff Carter. „Takto nejako sme si to predstavovali na začiatku sezóny, no nevychádzalo to. Sebavedomie zohráva veľkú rolu v mnohých veciach. V tomto zápase sme ho získali hneď na začiatku,“ citovala strelca otváracieho gólu R.J. Umbergera oficiálna stránka NHL. „Žraloci“ prehrali štvrtý duel v rade, napriek tomu sa udržali na čele Pacifickej divízie. Handzuš odohral vyše 13 minút, zaznamenal tri strely a ako jeden z mála hráčov San Jose si do tabuľky pravdy pripísal plusový bod.
O jednu asistenciu a dve plusky si rozšíril konto Meszároš, ktorého Philadelphia triumfovala vo Winnipegu 5:4 po predĺžení. Domáci počas 60 minút ani raz neprehrávali, desať sekúnd pred záverečnou sirénou však vynútil predĺženie pre svoj tím Wayne Simmonds a v poslednej minúte extradejstva rozhodol o zisku dvoch bodov pre „letcov“ Jaromír Jágr. Meszároš strávil na ľade vyše 21 minút a súperovho brankára Ondřeja Pavelca, na ktorého smerovalo až 55 striel, ohrozil troma pukmi. „Musím povedať, že naša hra sa mi veľmi pozdávala. Som hrdý na chlapcov, že útočili a zvyšovali tempo až do konca. Uvidíme, možno to bolo naše najlepšie a najťažšie vybojované víťazstvo v sezóne,“ vyhlásil tréner Philadelphie Peter Laviolette.
V zápase medzi Buffalom a New Yorkom Islanders na seba narazili krajania Andrej Sekera a Milan Jurčina, pričom z ľadu schádzal spokojnejší zadák „šablí“ Sekera po víťazstve 2:1. Obaja patrili k najčastejšie nasadzovaným obrancom svojich tímov a zaznamenali po dve strely. Domácemu brankárovi Ryanovi Millerovi pokazil radosť z čistého konta päť minút pred koncom Frans Nielsen, ktorý zároveň odvrátil 11. prehru „ostrovanov“ v ročníku na nulu. Miller v úplnom závere zmaril veľkú šancu na vyrovnanie Mattovi Moulsonovi, ktorého medzi kruhmi spoza brány našiel John Tavares. „Ten zákrok bol perfektný, zachránil nás. Ryan však bol celý čas našou veľkou oporou,“ pochválil spoluhráča center Sabres Derek Roy.
Chicago s krídelníkom Mariánom Hossom natiahlo víťaznú šnúru na štyri zápasy, keď si v domácom prostredí poradilo s Detroitom 2:1. Bodovo naprázdno vyšiel aj ostrostrelec New Yorku Rangers Marián Gáborík, keď jeho tím prehral s Pittsburghom 0:2. Výsledkovo sa nedarilo ani Anaheimu s obrancom Ľubomírom Višňovským, „káčeri“ nestačili na Tampu Bay (2:3). V bránke Montrealu nedostal príležitosť slovenský gólman Peter Budaj, pričom jednotka Habs Carey Price inkasoval tri góly a zaznamenal domácu prehru s Dallasom 0:3.

BUFFALO – NY ISLANDERS 2:1 (1:0, 1:0, 0:1)
Góly: 2. Myers, 24. Vanek – 55. Nielsen. Brankári: Miller – Poulin. Strely na bránku: 37:31. Diváci: 18.690.

COLUMBUS – SAN JOSE 6:3 (4:0, 1:2, 1:1)
Góly: 5. Umberger, 7. Carter, 16. Nash, 20. Carter, 31. Savard, 42. Carter – 26. Thornton, 26. Couture (HANDZUŠ), 49. Couture. Brankári: Mason – Niemi (16. Greiss). Strely na bránku: 35:41. Diváci: 14.625.

PITTSBURGH – NY RANGERS 2:0 (0:0, 2:0, 0:0)
Góly: 22. Malkin, 32. Sullivan. Brankári: Fleury – Lundqvist. Strely na bránku: 31:27. Diváci: 18.580.

TORONTO – NEW JERSEY 3:4 pp (1:2, 1:1, 1:0 – 0:1)
Góly: 15. Connolly, 35. MacArthur, 60. Kessel – 10. Sýkora, 15. Clarkson, 39. Ponikarovskij, 62. Fayne. Brankári: Gustavsson – Brodeur. Strely na bránku: 32:32. Diváci: 19.426.

MONTREAL – DALLAS 0:3 (0:1, 0:0, 0:2)
Góly: 15. Garbutt, 45. Ribeiro, 46. Wandell. Brankári: Price – Lehtonen. Strely na bránku: 31:36. Diváci: 21.273.

TAMPA BAY – ANAHEIM 3:2 (2:0, 1:2, 0:0)
Góly: 1. Stamkos, 18. Stamkos, 23. Purcell – 21. Koivu, 39. Ryan. Brankári: Garon – Hiller. Strely na bránku: 16:30. Diváci: 18.309.

NASHVILLE – VANCOUVER 3:1 (0:0, 2:1, 1:0)
Góly: 26. Fisher, 34. Kosticyn, 58. Legwand – 37. Weise. Brankári: Rinne – Luongo. Strely na bránku: 28:33. Diváci: 16.769.

CHICAGO – DETROIT 2:1 (0:1, 1:0, 1:0)
Góly: 28. Hayes, 42. Kruger – 3. Filppula. Brankári: Crawford – Howard. Strely na bránku: 29:32. Diváci: 22.027.

WINNIPEG – PHILADELPHIA 4:5 pp (1:1, 2:2, 1:1 – 0:1)
Góly: 13. Byfuglien, 28. Ladd, 29. Ladd, 45. Kane – 16. Giroux, 22. Hartnell, 32. Talbot (MESZÁROŠ), 60. Simmonds, 65. Jágr. Brankári: Pavelec – Bryzgalov. Strely na bránku: 26:55. Diváci: 15.004.

CALGARY – EDMONTON 1:6 (1:1, 0:4, 0:1)
Góly: 10. Hannan – 19. Eberle, 29. Hemský, 33. Belanger, 33. Gagner, 39. Smyth, 58. Hall. Brankári: Kiprusoff (41. Karlsson) – Dubnyk. Strely na bránku: 22:42. Diváci: 19.289.

PHOENIX – LOS ANGELES 5:4 pp a sn (0:3, 3:1, 1:0 – 0:0, 1:0)
Góly: 21. Vrbata, 26. Doan, 38. Doan, 58. Vrbata, rozhodujúci nájazd: Boedker – 7. Doughty, 13. Loktionov, 15. Brown, 32. Williams. Brankári: Smith – Quick. Strely na bránku: 29:29. Diváci: 10.842.