NHL: Chárov Boston zvíťazil aj vo Washingtone, Lučič s hetrikom Gordieho Howa

540

Všetky štyri doterajšie duely v novej sezóne pritom odohrali na ihriskách súperov. Slovenský obranca Zdeno Chára si pri víťazstve 3:1 pripísal na konto jeden plusový bod a s vyše 29-minútovým pobytom na ľade bol suverénne najvyťaženejším hráčom stretnutia. Ústrednou postavou duelu však bol útočník „medveďov“ Milan Lučič, ktorý ku gólu a asistencii pridal v záverečnej tretine aj pästný súboj s domácim obrancom Johnom Erskinom a dosiahol tak hetrik Gordieho Howa. Lučičov spoluhráč z elitného útoku David Krejčí poznamenal, že úspešné ťaženie tímu tkvie v dobrej partii. „Za minulý mesiac sme si vybudovali medzi sebou fungujúcu chémiu, ktorú prenášame aj do zápasov. Počas nich aj na striedačke neustále komunikujeme a hokej nám skutočne chutí,“ uviedol Krejčí pre portál nhl.com.
Napínavý duel videli diváci v Nashville, kde sa súboj domáceho tímu s Calgary skončil v riadnom hracom čase bezgólovou remízou. Ako kľúčový moment sa ukázal návrat Reneho Bourquea do zostavy „plameňov“ po dvojzápasovej absencii, keď práve on v predĺžení rozhodol o víťazstve hostí svojim prvým presným zásahom v sezóne. Okrem gratulácií od spoluhráčov sa dočkal aj uznania zo strany svojho trénera Brenta Suttera. „S pribúdajúcim časom sa neustále viac dostával do hry. V posledných 12 minútach záverečnej tretiny to bol z jeho strany skutočne výkon veľkého hráča. Často mal puk na hokejke a nakoniec aj strelil víťazný gól,“ povedal Sutter.
„Kosatky“ z Vancouveru síce v Minnesote otvorili skóre už po 58 sekundách hry zásluhou Daniela Sedina, no ďalších šesť pukov už lovil zo siete iba hosťujúci brankár Roberto Luongo. Ten inkasoval gól v priemere z každej tretej strely a potvrdil tak svoju negatívnu bilanciu v zápasoch na ľade „divochov“, kde zo 14 súbojov jeho tím prehral deväťkrát. „Nevybočil z radu nás ostatných. Každý jeden v šatni, vrátane mňa, mohol podať lepší výkon,“ skonštatoval tréner hostí Alain Vigneault.
V poslednom zápase San Jose doma nestačilo na Carolinu, ktorej podľahlo 2:5. „Žraloci“ po 23 minútach prehrávali už 0:3 a hoci zásluhou dvoch presných zásahov Patricka Marleaua znížili na rozdiel jedného gólu, hostia ďalšími dvoma údermi v záverečnej tretine spečatili svoj triumf. Domácim nebola v konečnom účtovaní nič platná ani skutočnosť, že na súperovho brankára Cama Warda vyslali o 12 striel viac než smerovalo na Anttiho Niemiho. „Jedna vydarená tretina nerozhodne celý zápas. Robili sme chyby, ktoré súper dokázal potrestať,“ zhodnotil Marleau.

WASHINGTON – BOSTON 1:3 (0:2, 1:0, 0:1)
Góly: 28. Johansson – 10. Krejčí, 12. Lučič, 43. Hunwick. Brankári: Neuvirth (13. Varlamov) – Thomas, strely na bránku: 36:21, 18.398 divákov

NASHVILLE – CALGARY 0:1 pp (0:0, 0:0, 0:0 – 0:1)
Gól: 63. Bourque. Brankári: Rinne – Kiprusoff, strely na bránku: 34:35, 15.684 divákov

MINNESOTA – VANCOUVER 6:2 (3:1, 3:0, 0:1)
Góly: 7. Židlický, 8. Latendresse, 19. Clutterbuck, 28. Madden, 33. Brunette, 34. Cullen – 1. D. Sedin, 59. D. Sedin. Brankári: Bäckström – Luongo (41. Schneider), strely na bránku: 24:27, 16.806 divákov

SAN JOSE – CAROLINA 2:5 (0:2, 2:1, 0:2)
Góly: 27. Marleau, 30. Marleau – 6. Staal, 18. Cole, 23. Dwyer, 43. Larose, 48. Pitkanen. Brankári: Niemi – Ward, strely na bránku: 43:31, 17.562 divákov