NHL: Handzušov premiérový gól v sezóne, Chicago zdolalo Vancouver po nájazdoch 2

480

Útočník Los Angeles Michal Handzuš si v závere prvej tretiny duelu s Carolinou otvoril strelecký účet v novej sezóne, vyrovnal na 2:2 a Kings nakoniec triumfovali 4:3. Obranca Anaheimu Ľubomír Višňovský si pripísal tretiu asistenciu v sezóne pri 609. góle Fína Teemuho Selänneho v drese Ducks, no káčeri podľahli v Columbuse 1:3.
Dvojica Slovákov v tíme úradujúcich šampiónov z Chicaga Marián Hossa a Tomáš Kopecký vyšla naprázdno proti Vancouveru, no so spoluhráčmi sa mohla tešiť z triumfu po samostatných nájazdoch 2:1. Ešte v predĺžení mohol o úspechu Blackhawks rozhodnúť Hossa, no jeho trhák skvelým zákrokom zastavil brankár Canucks Roberto Luongo.
V dueli Buffala v Atlante sa na víťazstve 4:1 podieľal jedným plusovým bodom aj obranca hostí Andrej Sekera.

výsledky:
Atlanta – Buffalo 1:4, Columbus – Anaheim 3:1 (za hostí Ľubomír Višňovský 0+1), Chicago – Vancouver 2:1 pp a sn, Los Angeles – Carolina 4:3