NHL: Handzušova asistencia body nepriniesla, Capitals zastavili čiernu sériu

428

Útočník Michal Handzuš zaznamenal v súboji s Chicagom svoju siedmu asistenciu v sezóne, jeho Los Angeles však prehralo 2:3.
V 22. minúte stretnutia sa Handzuš na stredovej čiare zmocnil puku, prenikol do útočného pásma a prihral nováčikovi Kyleovi Cliffordovi, ktorý efektným bekhendovým blafákom vyrovnal na 1:1. Hostia z LA však nerozhodný stav dlho neudržali a Duncan Keith s Fernandom Pisanim strhli víťazstvo na stranu Chicaga. Kings dokázali v tretej tretine už len znížiť zásluhou Waynea Simmondsa na konečných 2:3. Blackhawks profitovali z mimoriadne disciplinovaného výkonu, v predošlom víťaznom zápase s Detroitom (4:1) nemali ani jedného vylúčeného hráča, proti Kings zaznamenali jediný dvojminútový trest – Patrick Sharp pykal za hru so zdvihnutou hokejkou. „Odohrali sme celkom dobrý zápas, no na súpera takéhoto rangu to nestačí,“ uviedol pre zámorské médiá útočník „kráľov“ Anže Kopitar. „Ak chcete v tejto lige uspieť, musíte „šľapať“ celých 60 minút. Naša hra v druhej tretine však mala od ideálu ďaleko,“ priznal slovinský center. Handzuš si okrem asistencie pripísal aj jeden strelecký pokus a dve plusky, v domácom drese odohral Tomáš Kopecký vyše 17 minút, no neujala sa ani jedna z jeho štyroch striel a duel zakončil s mínuskou na konte. Jeho spoluhráč Marián Hossa pre vleklé zranenie do zápasu ešte nezasiahol.
Sériu ôsmich prehier sa podarilo zastaviť hokejistom Washingtonu. Tím, ktorý mal podľa predsezónnych prognóz patriť k hlavným ašpirantom na zisk Stanleyho pohára, zvíťazil prvýkrát od 1. decembra. V Ottawe zmazal dvojgólový deficit a zdolal domácich Senators 3:2. Po záverečnej siréne tak zavládla v radoch Capitals radosť, akú už dlho nezažili. „Cítili sme sa, akoby sme práve vyhrali Stanley Cup. Dosiahli sme veľmi cenné víťazstvo, už sme ho veľmi potrebovali pre posilnenie nášho sebavedomie,“ povedal za celé mužstvo mladík Mathieu Perreault, ktorý sa na triumfe hostí podieľal dvoma gólovými dorážkami. Hráči z hlavného mesta mohli vyhrať aj vyšším rozdielom, rozhodcovia im však neuznali dva góly – Eric Fehr skóroval tesne po zaznení sirény a Alexander Ovečkin zasa dosiahol gól nohou. Ruský kanonier nenapol sieť už šesť zápasov v rade, napriek tomu sa jeho mužstvo opäť vyšvihlo na čelo Juhovýchodnej divízie.
Šieste víťazstvo v rade oslavovali hráči Colorada, ktorí si na domácom ľade poradili s Montrealom 3:2. V bránke „lavíny“ dostal pred Slovákom Petrom Budajom príležitosť Craig Anderson, Američan zaznamenal 27 úspešných zákrokov. V poslednom zápase Dallas dokázal na ľade Detroitu zvrátiť stav z 0:2 na víťazných 4:3, keď rozhodujúci gól v predĺžení strelil 42 sekúnd pred jeho koncom švédsky kanonier „hviezd“ Louis Eriksson (1+2). Domáci brankár Chris Osgood si tak na svoje jubilejné 400. víťazstvo v NHL musí ešte počkať.

OTTAWA – WASHINGTON 2:3 (2:0, 0:3, 0:0) Góly: 8. Shannon, 14. Kelly – 21. a 27. Perreault, 22. Fehr. Brankári: Elliott – Neuvirth, strely na bránku: 26:34, 19.516 divákov.
CHICAGO – LOS ANGELES 3:2 (1:0, 2:1, 0:1) Góly: 12. Toews, 22. Keith, 33. Pisani – 22. Clifford (HANDZUŠ), 42. Simmonds. Brankári: Crawford – Quick, strely na bránku: 24:28, 21.523 divákov.
DETROIT – DALLAS 3:4 pp (2:2, 1:0, 0:1 – 0:1) Góly: 4. Dacjuk, 13. Eaves, 40. Franzén – 18. a 57. Morrow, 14. Richards, 65. Eriksson. Brankári: Osgood – Raycroft, strely na bránku: 31:32, 20.066 divákov.
COLORADO – MONTREAL 3:2 (1:1, 2:1, 0:0) Góly: 20. Wilson, 25. Porter, 37. Galiardi – 11. Cammalleri, 23. Picard. Brankári: Anderson – Price, strely na bránku: 28:29, 18.007 divákov.