NHL: Hitchcockov víťazný návrat do Columbusu, Spezza s jubilejným 200. gólom

391

Útočník „senátorov“ ukončil 11-zápasovú sériu bez bodu, strelil dva góly, pričom ten druhý bol zároveň jeho jubilejným 200. v základnej časti.
„Bolo to už dávno, čo som naposledy strelil gól. Je pekné dosiahnuť métu 200 presných zásahov, je to niečo, na čo som hrdý. Dúfam, že príde ešte veľa gólov,“ spokojne povedal po súboji Spezza. Jeho spoluhráč David Runblad si naopak gólové konto v elitnej súťaži otvoril, 21-ročný švédsky obranca sa presadil strelou v 40. minúte. „Je to skvelý pocit. Čakal som naň od začiatku sezóny, takže je to úľava, že je to už mám za sebou,“ tešil sa strieborný medailista z MS 2011 v Bratislave a Košiciach. Spoluhráčov pri triumfe podržal 34 úspešnými zákrokmi aj brankár Craig Anderson.
Calgary Flames ukončilo sériu troch prehier, keď sa im podarilo zvíťaziť na ľade Minnesoty Wild 5:2. V prvých desiatich minútach súboja to bola v Xcel Energy Center poriadna prestrelka, padlo 5 gólov, po ktorých v 9. minúte vystriedal Josh Harding v bránke domácich Niklasa Bäckströma. Potom sa však presné zásahy zrodili až v poslednej tretine. V nej sa presadili kanonieri Alex Tanguay a Jarome Iginla. Pre Iginlu to bol už 32. gól proti Wild v 63 zápasoch.
V bránke St. Louis Blues, ktoré vyhralo v Columbuse 2:1, dostal pred Slovákom Jaroslavom Halákom prednosť Brian Elliott a ukázal sa 23 úspešnými zákrokmi. Prekonal ho len Derek Dorsett úvodným gólom stretnutia v 26. minúte, potom sa ale do listiny strelcov zapísali len hostia, o ktorých víťazstve rozhodol David Backes. Pre trénera hostí Kena Hitchcocka to bol prvý zápas proti bývalému klubu. „V Columbuse je veľa hráčov, ku ktorým mám stále blízko. Nám veľmi pomohol gól v druhej tretine, ale rozhodla drina, ktorú sme odviedli v poslednom dejstve,“ zhodnotil Hitchcock.
Nepríjemnú sériu siedmich prehier ťahajú hokejisti Anaheimu, ktorí doma podľahli Torontu 2:5. Maple Leafs výhrou v Kalifornii poskočili na čelo Severovýchodnej divízie. Dvoma gólmi pomohol k triumfu Tyler Bozak, za zmienku stoja aj dve asistencie hosťujúceho Joffreya Lupula proti jeho bývalému tímu. V ňom stále absentuje zranený slovenský obranca Ľubomír Višňovský. Toronto sa v Anaheime predstavilo len štvrtýkrát za posledných 13 rokov. „Vedeli sme, že to budeme mať ťažké, dobre sme sa pripravili na defenzívu. Počkali sme si na šance a dokázali ich premeniť,“ uviedol Lupul.

sumáre:
OTTAWA – CAROLINA 4:3 (2:1, 1:0, 1:2)

Góly: 1. a 19. Spezza, 40. Rundblad, 53. Smith – 16. Dwyer, 47. E. Staal, 57. Ponikarovskij. Brankári: Anderson – Ward. Strely na bránku: 25:37. Diváci: 19.656.

COLUMBUS – ST. LOUIS 1:2 (0:0, 1:1, 0:1)
Góly: 26. Dorsett – 40. Russell, 48. Backes. Brankári: Sanford – Elliott. Strely na bránku: 24:29. Diváci: 14.151.

MINNESOTA – CALGARY 2:5 (2:3, 0:0, 0:2)
Góly: 2. Clutterbuck, 9. Johnson – 5. Giordano, 7. Stempniak, 9. Brodie, 42. Tanguay, 49. Iginla. Brankári: Bäckström (9. Harding) – Kiprusoff. Strely na bránku: 21:35. Diváci: 16.864.

ANAHEIM – TORONTO 2:5 (1:2, 0:1, 1:2)
Góly: 10. Beauchemin, 46. Perry – 15. Bozak, 15. MacArthur, 23. Crabb, 41. Bozak, 60. Schenn. Brankári: Hiller – Gustavsson. Strely na bránku: 28:28. Diváci: 13.685.