NHL: Hossa a Višňovský s asistenciami, 6. prehra Detroitu

890

Bol to jeho 901. bod v profiligovej kariére, po ktorom natiahol sériu s minimálne jedným bodom na konte už na sedem zápasov.
Chicago vyhralo piaty zápas v rade a deviaty z posledných jedenástich vystúpení. Leví podiel na jeho triumfe mal Andrew Shaw, autor víťazného gólu, ktorý hrá vo výbornej forme a v posledných troch súbojoch to bol už jeho štvrtý zásah do čierneho.
Rovnako ako Hossa si bod za asistenciu na konto pripísal obranca Ľubomír Višňovský, ktorého Anaheim zvíťazil nad St. Louis 4:3. V tíme súpera stál v bráne Jaroslav Halák, ktorý chytil 18 striel.
Zraneniami zdecimovaný Detroit prehral aj 6. zápas v rade, keď nestačil na New York Rangers v pomere 1:2 pp. Hrdinom duelu bol autor víťazného presného zásahu Ryan Callahan, ktorý si dal pekný darček k 27. narodeninám. „V záverečnej tretine a v predĺžení hral fantasticky. Ryan bol naším najlepším hráčom,“ pochválil Callahana tréner Rangers John Tortorella. Callahan atakuje prvýkrát v kariére métu 30 gólov, od ktorej ho delia len tri zásahy.
Šiesty shutout v prebiehajúcej sezóne zaknihoval gólman Buffala Ryan Miller, ktorý zastavil všetkých 34 striel hráčov Montrealu a „šable“ sa radovali z víťazstva 3:0. Buffalo sa v tabuľke Východnej konferencie bodovo dotiahlo na ôsmy Washington, odohralo však o zápas viac.

sumáre:
BUFFALO – MONTREAL 3:0 (1:0, 1:0, 1:0)

Góly: 7. Hodgson, 23. Pominville, 53. Hodgson. Brankári: Miller – Price. Strely na bránku: 31:34. Diváci: 18.690.

CAROLINA – FLORIDA 3:1 (1:0, 1:1, 1:0)
Góly: 1. Staal, 31. Pitkänen, 49. Staal – 33. Fleischmann. Brankári: Ward – Theodore. Strely na bránu: 39:31. Diváci: 18.680.

NY RANGERS – DETROIT 2:1 pp (1:1, 0:0, 0:0 – 1:0)
Góly: 15. Richards, 63. Callahan – 4. Zetterberg. Brankári: Lundqvist – Conklin. Strely na bránu: 34:27. Diváci: 18.200.

CHICAGO – VANCOUVER 2:1 pp (0:1, 1:0, 0:0 – 1:0)
Góly: 24. Kane (HOSSA), 63. Shaw – 1. Hansen. Brankári: Crawford – Luongo. Strely na bránu: 37:24. Diváci: 21.715.

ANAHEIM – ST. LOUIS 4:3 (1:2, 1:0, 2:1)
Góly: 11. Fowler, 27. Bonino, 48. Smith-Pelly, 55. Blake (VIŠŇOVSKÝ) – 8. Schwartz, 13. Backes, 45. Perron. Brankári: Hiller – HALÁK. Strely na bránu: 22:38. Diváci: 14.494.